"Що далі робити, ніхто не знає. Америка продовжує думати над тим, що треба продовжити кредитну експансію й таким чином підтримувати достатній рівень попиту. У Європі немає єдиної думки. Звідси ризики для української економіки я оцінюю як високі з ряду причин. По-перше, економіка була й залишається залежною від експорту", - вважає генеральний директор Бюро економічних і соціальних технологій Валерій Гладкий.

Найбільше проблем в Україну може принести світова кредитно-грошова експансія, що здійснюватиметься для стимулювання економіки. На думку експертів, у такому разі країна отримає притік валюти, що може навіть зміцнити гривню і, таким чином, зашкодить експортерам. До того ж, може боляче вдарити міграція спекулятивного капіталу.

"Яким чином боротися з цією експансією? Питання дуже важке й вимагає неординарних заходів, які б попереджували втечу капіталу, наказували б всіх, хто б намагався вивезти гроші", - каже директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ Валерій Геєць.

Утім, на думку експертів, поки що темпи економічного розвитку України прийнятні. Тому, якщо нової світової кризи таки вдасться уникнути, наша країна в змозі забезпечити й подальше зростання ВВП, у наступному році - від 4%.