"На мій погляд, враховуючи те, що за останні два місяці у заявах різних осіб, наприклад, Кожари, Лутковської, лунає одна теза — про відсутність юридичного механізму для звільнення Тимошенко, це означає, що інструмент розв’язання проблеми Тимошенко – не знайдений. Результатів переговорів стосовно подальшої долі Тимошенко поки нема", — припускає Фесенко.

Читати також: Людина зі судимістю не має морального права йти в президенти, – міністр Лукаш

Окрім того, він наголосив, що на це натякнув і глава держави Віктор Янукович під час інтерв’ю українським телеканалам.

Думаю, сьогодні варіанту звільнення Тимошенко ще немає. Янукович на це прозоро натякнув, сказавши, що юридичного механізму поки нема. Якщо його не буде до жовтня, то хтозна, чи буде звільнено Тимошенко,
— вважає Фесенко.

Політолог допускає два варіанти звільнення Тимошенко — "гуманітарний підхід", про який говорив президент, і який Фесенко тлумачить, як помилування, й варіант підписання міждержавної угоди для лікування її за кордоном.

"Наприклад, між Україною і Німеччиною. Однак, угоду треба підписати, потім ратифікувати в Верховній Раді і Бундестазі. На це потрібний час. Тобто Тимошенко може бути звільнена після вільнюського саміту. Плюс не тільки вона, а й можливо це буде застосовано до групи осіб, яких відправлять на лікування", — каже він.

До речі, за словами екс-посла України у Білорусі Романа Безсмертного, між опозицією, владою та Євросоюзом існує домовленість, що на листопадовому саміті підпишуть Угоду про асоціацію, яку синхронно ратифікують із звільненням Юлії Тимошенко.