Проект водограю переміг на міжнародному конкурсі, який профінансували з міського бюджету Сан-Франциско. Після цього архітектурну пам’ятку вирішили встановити у місті.

Розмір басейну 3 метри в ширину та півметра у глибину. 37 елементів скульптури створюють задню стіну фонтану, решта, 64, здіймаються угору на понад 10 метрів. Вартість функціонування фонтану - чверть мільйона доларів на рік.

Від фонтану багато хто був не у захваті

Щоправда попри схвальні відгуки суддів конкурсу, жителі міста та деякі критики, м’яко кажучи, були не у захваті від архітектурної новинки. Одні називали його не фонтаном, а горою сміття, інші - божевільним Стоунхеджем із водопроводом неприємностей, решта просто ігнорували. Відтак замість того, щоб прикрашати міський парк, як було заплановано, фонтан встановили у менш помітному місці.

Сьогодні водограй - зірка Сан-Франциско

Отримавши холодний прийом на початку, водограй Вейлекорт сьогодні зірка Сан-Франциско. Нове покоління високо оцінило фантазію автора фонтану. Зараз тут зустрінете як численних туристів, так і митців. Свої музичні таланти поблизу фонтану навіть демонстрував гурт U2.

Назва фонтану покликана підвищити обізнаність людей про рух за незалежність Квебеку

Втім, що покладено в ідею фонтану і сьогодні здогадатися непросто. Тут відображено мистецтво та різноманітні політичні переконання. Назва фонтану Quebec libre, яку обрав автор водограю, покликана підвищити обізнаність людей про рух на незалежність Квебеку.

До речі, фонтан дуже функціональний. На нього можна не лише дивитися чи слухати, але й прогулятися по ньому. Як у середині, так і ззовні. Одні відвідувачі як і раніше, нічого окрім схожості з водоочисними спорудами помітити не можуть, інші ж вбачають у водограї високе мистецтво.