Міф 1. Кава сприяє обезводнення організму

У дуже багатьох виданнях стверджується, що вживання кави сприяє обезводнення організму, адже кофеїн – один із головних інгредієнтів напою – є потужним сечогінним засобом. Логіка проста: чим більше ви вип'єте кави, тим частіше ви потім будете ходити в туалет, виводячи кожен раз рідину з організму. Але один важливий факт замовчується: кава теж в основному складається з води.

Спеціальне дослідження, опубліковане в журналі Human Nutrition and Dietetics виявило, що споживання кави не призводить до додаткової втрати рідини, яка надійшла разом з напоєм. Виняток становлять лише ударні дози: 2-3 чашки міцної кави поспіль. Правда, ефект в основному проявляється у тих людей, які не вживали раніше цей напій.

Міф 2. Кава протвережує

Якщо ви або ваші знайомі випили міцних напоїв трохи більше, ніж слід було, то найгірша ідея – це спробувати виправити становище за допомогою кави. Так, кава проганяє сон і дає відчуття бадьорості, але сп'яніння не усуває. Таким чином, людина може бути обдуреною в своїх відчуттях і спробувати сісти за кермо або вчинити інші дурниці через те, що їй здасться, що вона вже в нормі.

Цій темі була присвячена доповідь, опублікована в журналі American Psychological Association. В її основу лягли результати тестів двох груп людей. Перші були під впливом алкоголю, а другі додали до спиртного кави. Незважаючи на те, що представники другої групи оцінювали свій стан як більш тверезий, із завданнями на уважність, швидкість реакції, координацію рухів вони справлялися практично так само, як їхні колеги з першої групи.

Читайте також: 6 рекламних міфів про їжу, яким не варто вірити

Міф 3. Дітям кави пити не можна

У той час як дорослі можуть собі дозволити із задоволенням випити чашечку кави, для дітей подібне проведення часу, як і раніше, вважається чимось ганебним. І це незважаючи на те, що численні дослідження довели, що помірне споживання напою не завдає жодної шкоди здоров'ю.

Історики кави кажуть, що біля витоків цього міфу стоїть рекламна кампанія фірми Postum, яка ще в 1895 році вигадала "здорову альтернативу кави" у вигляді напою з обсмаженої пшениці і висівок з додаванням меляси і мальтодекстрин. Для просування своєї продукції компанія вирішила навісити на нормальну каву ярлик шкідливого для здоров'я продукту.

Особливе місце в рекламній кампанії приділялося здоров'ю дітей, які, за твердженнями маркетологів Postum, через вживання кави ставали нервовими, дратівливими і переставали рости.

Міф 4. В чашці еспресо більше кофеїну, ніж в чашці звичайної кави

Якщо порівнювати вміст кофеїну в класичному еспресо і звичайній чорній каві, не можна не враховувати загальноприйнятий обсяг порції для кожного з цих напоїв. Класичний еспресо зазвичай має обсяг 25-35 мл, в той час як інші види кави вживаються в набагато більших кількостях.

Таким чином, хоча в еспресо дійсно міститься більше кофеїну, за рахунок менших порцій ми споживаємо цієї речовини менше, ніж коли випиваємо повноцінну чашку кави. Знову-таки це все вірно при дотриманні класичної рецептури при приготуванні і дозуванні напоїв.