Висловити свою позицію прийшла рекордна кількість — явка перевищила 70%, тобто 30 мільйонів людей. З них за так званий Brexit висловилися майже 52%. Британія була членом ЄС протягом понад чотирьох десятків років. Рішення про вихід зі спільноти спричинило миттєву реакцію не лише у самому Об'єднаному Королівстві, але й далеко за його межами.

Читайте також: Хто і як голосував за вихід Британії з ЄС (Інфографіка)

Першим на історичний референдум відреагував фунт стерлінгів. Британська національна валюта почала стрімко падати ще задовго до офіційного оголошення результатів. І тепер її вартість на фінансових майданчиках досягла дна, небаченого ще з 1985 року. Це спричинило обвал на світових біржах і потягнуло вниз котирування нафти. Заспокоювати інвесторів одразу ж взялось керівництво Банку Англії.

"До такого сценарію ми почали готуватися ще заздалегідь. Ми розробили детальний план дій. У нас є ресурси для нормального функціонування ринку", — запевнив Голова Банку Англії Марк Карні.

Читайте також: G7 б’є на сполох: Brexit матиме жахливі наслідки для валютних ринків

Шоковані рішенням британців і в Брюсселі. Голова Європарламенту Мартін Шульц попереджає — шлях, на який ступила Британія, буде важким. Відтак, збирає європарламентарів на надзвичайне засідання.

Парламент вирішив провести зустріч вранці у вівторок, аби ухвалити резолюцію з приводу наслідків референдуму та визначити подальші кроки європейських інституцій,
— повідомив Президент Європарламенту Мартін Шульц.

Крім того, в Раді Європи скликають лідерів країн ЄС на неформальну зустріч в рамках найближчого саміту. Там мають вирішити, як ЄС існуватиме далі.

Я хочу запевнити кожного, що ми були готові до такого сценарію. Сьогодні від імені 27 країн блоку я хочу заявити, що ми маємо намір зберегти нашу єдність,
— висловився Президент Ради Європейського Союзу Дональд Туск

Читайте також: Україні прогнозують негативні наслідки через Brexit

Та зовсім іншої думки про майбутні процеси в Європі прихильники Brexit. Вони вже святкують "День незалежності Британії" і впевнені, що Європа починає тріщати по швах. До слова, у Нідерландах ультраправі сили вже закликають провести аналогічний референдум.

"В решті Європи євроскептичні політичні сили ніколи не говорили про вихід з ЄС. А тепер все змінилося. Опитування в Нідерландах свідчать, що більшість — за відокремлення. Аналогічна ситуація спостерігається в Данії, Швеції та Австрії", — розповів лідер Партії незалежності Сполученого Королівства Найджел Фарадж.

Читайте також: Як європейські політики реагують на Brexit

Вихід Британії з ЄС може спричинити розкол в самій країні. Так, результатами референдуму обурені Північна Ірландія та Шотландія. В Единбурзі вже виступили за проведення другого референдуму з Brexit.

Читайте також: Іспанія захотіла забрати Гібралтар у британців

Не задоволений результатами волевиявлення і прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон, активний прихильник членства в ЄС. Він вирішив скласти свої повноваження вже з цієї осені.

На мою думку, буде правильно, якщо вже новий Прем'єр-міністр вирішить коли вводити в дію статтю 50 і розпочинати формальний вихід з ЄС. Так само за його правління і мають розпочатися нові переговори з ЄС,
— заявив Девід Кемерон

А найбільшим переможцем референдуму в Британії вже називають Володимира Путіна. Адже політика Москви останнім часом власне і була спрямована на розвал Європи зсередини. В Держдумі Росії перемогу євроскептиків взагалі сприйняли з неприхованою радістю.

Читайте також: Путін переміг, – дипломат про результати Brexit

У МЗС Великобританії вже попереджають про майбутній вплив Brexitу на зовнішню політику ЄС. Насамперед йдеться про протистояння російській агресії. Британія активніше за інших виступає за економічні санкції проти Росії. Тож не виключено, що вже найближчим часом Путін відчує менший тиск Заходу.

Читайте також: Brexit: з таким ЄС говорити стане важче

А як вважаєте Ви, якими будуть наслідки виходу Великобританії з ЄС?