Він ґрунтується на коментарях двох членів Венеціанської комісії та правого експерту ОБСЄ. У Мінюсті кажуть - вже відсьогодні приступили до його аналізу.

Чинні ж народні депутати висновку ще не бачили, але вже зараз занепокоєні найрезонанснішими пунктами проекту закону. Кажуть, у разі підняття прохідного бар’єру з 3 до 5% новим політсилам до парламенту - зась.

“Рейтинги партії влади зменшуються, рейтинги парламентської опозиції не зростають - це означає, що у суспільстві є запит на нові обличчя, запит на нові політичні сили. Яким чином ці нові політичні сили можуть себе проявити або заявити про себе?”, - каже народний депутат України, НУ-НС Віктор Матчук.

“Партія регіонів не зацікавлена у піднятті прохідного бар'єру, але тут є елемент небезпеки, я вважаю, елемент небезпеки з такими партіями-ліліпутами, які проходять, а потім займаються політичним шантажем в парламенті, для створення коаліції, ми це бачили неодноразово”, - сказав народний депутат України, ПР Максим Луцький.

Також представники політичних партій переконують, у законопроекті варто чітко прописати процес формування виборчих комісій. Мовляв, нині він далеко не ідеальний.

“Неважливо сьогодні в Україні як голосують реально, важливо - як рахують. Тобто, реально питання - як формуються виборчі комісії - є найголовнішим, тому що, навіть якщо зроблять бар’єр 5%, реально треба набрати 7-8%, щоб пройти”, - сказав член політради ВО "Свобода" Андрій Ільєнко.

Нагадаємо, окрім підвищення прохідного бар’єру, у новому законі про вибори нардепів від міністра юстиції Олександра Лавриновича планують запровадити змішану-мажоритарно-пропорційну систему голосування та хочуть заборонити участь політичних блоків у виборах.