Текст опублікований на сторінці українського представництва при Раді Європи у Facebook.

З правової точки зору майбутні вибори є юридичною зброєю самознищення. Дозвольте мені висловитися суто юридично: російський парламент складається з 450 членів. Закон говорить, що одна половина парламенту обиратиметься відповідно до мажоритарної системи голосування і люди будуть віддавати свої голоси за конкретних кандидатів. Це дозволить легко ідентифікувати обраних в Криму членів парламенту і забезпечити їх невизнання – їх буде четверо,
– зазначив Кулеба.

Він нагадав, що іншу половину депутатів обиратимуть за пропорційною системою.

Читайте також: Вибори у Росії: як голосування за новий склад Держдуми вплине на Україну

"Оскільки виборці в окупованому Криму голосуватимуть за партії, а не конкретних осіб, буде неможливо ідентифікувати депутатів, що обираються на півострові. Таким чином, 225 депутатів, тобто ціла половина парламенту, буде делегітимізована. Додайте 4 депутатів від першої половини до 225 з другої половини і ви отримаєте 229 депутатів – нелегітимну більшість, достатню для ухвалення нелегітимних рішень Думи", – заявив Кулеба.

Дипломат зазначив, що Україна закликає російську владу уникнути "правової пастки" і відмовитися від ідеї проведення виборів в окупованому Криму.

Ми закликаємо Раду Європи та її держави-члени у разі проведення виборів в окупованому Криму утримуватися від визнання результатів виборів до Думи, а також від визнання будь-якої російської делегації в парламентських асамблеях, до складу якої увійдуть "обрані" в Криму депутати,
– пише Кулеба в своєму зверненні до колег.

Постійне представництво України при Раді Європи відзначило, що в дипломатії бувають моменти, коли потрібно писати саме такі листи.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла постанову із закликом не визнавати вибори в окупованому Криму. Із таким же закликом виступив і Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з послами країн G7 та Євросоюзу.