Ці дані містяться в новому звіті, підготованому економістом Джимом О'Нілом за розпорядженням прем'єр-міністра Британії Девіда Кемерона.

Збитки для економіки, за даними авторів доповіді, можуть сягнути астрономічної суми в 100 трильйонів доларів, що приблизно дорівнює ВВП Британії за 35 років.

Через скорочення населення і погане здоров'я обсяг виробництва в усьому світі скоротиться від 2% до 3,5%, застеріг О'Ніл. Цей прогноз базується на сценарії, змодельованому дослідницькою групою з інституту RAND Europe і аудиторською компанією KPMG.

Дослідники виявили, що найбільше зросте кількість захворювань, викликаних резистентними (стійкими) до лікарських препаратів бактерією E.coli, а також збудниками малярії і туберкульозу.

У Європі та США в результаті стійкості до медикаментів щороку помирає щонайменше 50 тисяч людей, і якщо цією проблемою спеціально не займатися, то кількість смертей до 2050 року зросте в 10 разів, попереджає звіт.

О'Ніл спеціалізується на економічному аналізі країн, що розвиваються, і їхнім вплив на загальносвітову торгівлю. Саме він ввів в обіг акроніми БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай) і МІНТ (Мексика, Індонезія, Нігерія, Туреччина). За його прогнозом, саме у цих країнах лікарська резистентність буде відчуватися особливо.

Протезування суглобів, кесарів розтин, хіміотерапія і трансплантаційна хірургія значною мірою покладаються на курс антибіотиків, які потрібні, щоб запобігти розвитку інфекції.

Однак багато антибіотиків через вироблену людиною резистентність вже неефективні, а без них такі операції й процедури стають більш небезпечними, а в деяких випадках - неможливими.