Перелік об’єктів, які забрала так звана влада Криму на будівництво масштабних проектів, зібрали "Крим.Реалії".

Керченський міст

Найбільше об’єктів, які забрали у жителів Криму, пішли під потреби будівництва моста через Керченську протоку. Серед них і будівництво траси "Таврида", яка має сполучити міст із Севастополем. Вже під потреби цієї траси "закатали у асфальт" 71 земельну ділянку та вісім приватних будинків на вулиці Цементна Слобідка в Керчі, в яких до нещодавнього часу проживали 185 жителів.

Читайте також: Сидіть і чекайте: в анексованому Криму встановили лавку для спостереження за будівництвом мосту

В замін жителі отримали помешкання у багатоквартирному будинку у масиві Нижній Сонячний за 246 мільйонів рублів. Але життя в ньому виявилося не менш проблематичним, ніж у старому житлі по сусідству з будівництвом мосту. Незабаром після того, як люди перевезли свої речі до нових квартир, у будинку осів фундамент і з'явилися тріщини.

Окрім того, два триповерхові будинки в Нижньому Сонячному, куди переселили жителів Цементної Слобідки, потрапили до переліку об'єктів, щодо яких "зафіксовані порушення містобудівного, природоохоронного й земельного законодавства".

Читайте також: Джемілєв розповів, скільки Кремлю обходиться анексований Крим

Для будівництва й реконструкції траси "Таврида" нинішня "влада" Криму вирішила вилучити земельні ділянки й об'єкти будівництва на всьому маршруті майбутнього транспортного полотна: в Ленінському, Бахчисарайському, Сімферопольському, Кіровському районах і в Феодосії. Їхнім власникам "чиновники" теж обіцяють компенсацію за ринковою вартістю.

Севастопольці без пляжу

Жителі окупованого Севастополя та його околиць теж ризикують найближчим часом залишитися без своїх земельних ділянок. У проекті "нового генплану" міста низку земельних ділянок у наймальовничіших місцях передають Міноборони Росії.

Всі ділянки в Качі й більшість ділянок у Любимівці, на Фіоленті й у Балаклаві. А садові ділянки в Сарандинакіній балці автори проекту позначили як землі природоохоронного фонду. За словами садівників і городників, їхні землі в "нового генплані" передають на потреби Міноборони Росії, незважаючи на наявність прав власності, які їм раніше видала українська влада.

Читайте також: В окупованому Криму зараз шість ядерних боєголовок, – Джемілєв

Ще 12,5 гектарів землі в центральній частині Севастополя місцева "влада" віддала під забудову інвестору – фірмі "депутата" кримського "парламенту" Євгена Кабанова. На цьому місці має з'явитися житловий масив. Багато хто непокоїться, що під приводом добрих цілей ховається банальний "дерибан" землі в центральній частині міста.

Ринок у Сімферополі

За вказівкою кримської "влади" в окупованому Сімферополі розгромили ринок на вулиці Козлова. Робочі місця втратили понад тисяча підприємців, які працювали там понад десять років і платили податки. Під час знесення "чиновники" навіть не дали торговцям забрати свої речі, а просто знищили їх разом із товаром.

Українські церкви

Серед втрачених після анексії Росією українського Криму опинилися кілька храмів Української православної церкви Київського патріархату. За інформацією кримської єпархії, підконтрольна Росії місцева "влада" забрала в них низку храмів, розташованих у Севастополі, Красноперекопську, Керчі й селі Перевальному.

Минулого року представники підконтрольного Росії "Фонду майна" Криму намагалися опечатати перший поверх кафедрального собору Святих рівноапостольних Володимира і Ольги УПЦ КП в Сімферополі та витребувати з єпархії борг у сумі півмільйона рублів. Але зараз храм продовжує функціонувати.

Платний доступ до "Тихої бухти"

Під загрозою знищення залишається ландшафтно-рекреаційний парк "Тиха бухта", розташований між селищами Коктебель і Орджонікідзе в східному Криму. Місцеві громадські активісти з минулого року борються з "чиновниками", які мають намір завести сюди інвестора для облаштування території і прокладання комунікацій.

Територія, що раніше була доступна для туристів, тепер відмежована шлагбаумом. Вхід до неї став платним. Місцеві жителі непокояться, що облаштування території призведе до комерційної забудови "Тихої бухти" і стане першим кроком до зникнення знаменитого дикого пляжу.

Читайте також: Статистика, що розвінчує ганебні міфи про депортацію кримськотатарського народу

Забудова рекреаційної зони "для своїх"

Під забудову інвестору також віддали чотири гектари землі в Оленівці Чорноморського району. Тут планують збудувати спортивно-розважальний комплекс, кемпінг, школу парусного спорту, дайв-центр і спортивні об'єкти для екстремальних видів спорту. Освоєнням унікальної за своїм природним ландшафтом місцевості в найближчі 14 років займатиметься фірма, співвласницею якої є Ольга Виноградова – дружина кримського "віце-прем'єра" Дмитра Полонського. Ще 150 гектарів в Оленівці передали в оренду під будівництво об'єктів санаторно-курортного, туристично-рекреаційного й житлового призначення. Інвестором тут є партнер Виноградової за фестивалем "Екстрим-Крим".

Таким чином під забудовою в Оленівці опинились екологічно чисті прибережні землі з унікальними піщаними пляжами.

Читайте також: Платити за прісну воду та мертвий сезон для туристичного бізнесу в Криму