Перед засіданням комітету Михайло Добкін у доброму настрої. Хоча тут не до жартів. На кону – його депутатська недоторканість. Чинного депутата вже під куполом парламенту наздогнало мерське минуле у Харкові.

"Саме міська рада має право виділяти землю, так? Це риторичне питання. Підпис там стоїть М.М. Добкіна. Він міг підписати, або ні. Та все ж підписав", – заявив народний депутат, "Опозиційний блок" Михайло Добкін.

Читайте також: Яких збитків завдав Добкін Україні: ГПУ ініціює експертизу

А підписав екс-мер Харкова ще у 2008 році два рішення міськради про виділення землі загальною площею в 78 гектарів двом житловим кооперативам. У прокуратури до цього кілька претензій. По-перше, рішення прийняли без необхідних погоджень у різноманітних комісіях міськради. Цей процес займає тижні. Натомість документ внесли, проголосували та підписали за один день.

Звичайно ніхто не буде зносити будинки. Ніхто і не думає про виселення тих, хто там живе, навіть якщо ця забудова стоїть на місці, де не можна будуватись. Йдеться виключно про оцінку індивідуальних дій пана Добкіна, який зловживав своїми посадовими обов'язками,
– зазначив генпрокурор Юрій Луценко.

Кооперативам землю віддали безкоштовно без сплати податків. За законодавством, до житлового кооперативу можуть входити лише фізичні особи, натомість у Харкові це були окремі організації. Та й люди, які просили житло, досі живуть у гуртожитках.

Читайте також: Добкін погоджується на зняття недоторканності, проте не хоче під арешт

Михайло Добкін усі звинувачення відкидає, мовляв, усе законно і це доведуть документально. Але, здається, більше говорить на камери: побудували 6 тисяч квартир, і про соціальне житло не забули.

Було виділено 531 квартиру для 508 сімей. Такі категорії людей, як медики, вчителі, працівники сфери культури та інші працівники бюджетних установ платили за житло тільки 50 %,
– розповів Михайло Добкін.

Хоча в прокуратури претензії зовсім до іншого. Не обійшлось і без невеличкого перформансуа. Законотворець був невдоволений тим, що його хочуть притягти до відповідальності за застарілим законодавством.

Читайте також: Без недоторканності і наслідків: чому позбавлені імунітету депутати не несуть відповідальності

"Ті закони, за якими мене намагаються притягнути до відповідальності, приймались при Леоніді Іллічу (Брежнєву)", – додав нардеп.

І тим не менше, ці норми Кримінального процесуального кодексу України чинні. Вислухавши обидві сторони, депутати постановили: зняти недоторканність можна, а затримувати та заарештовувати не варто. Тепер слово за депутатами у сесійній залі.