Про це повідомила прес-служба Центру протидії корупції.

У ЦПК заявляють, що підозру вручатимуть завтра в Дніпровському відділку Нацполіції. І того ж дня суд обиратиме запобіжний захід для Шабуніна – або особисте зобов’язання, або арешт.

Читайте також: Фіскали відкрили справу проти керівників "Центру протидії корупції"

За словами представників ЦПК, на врученні підозри про скоєння злочину наполягали прокурори.

Слідством так і не з’ясовано дві ключові речі: чому раптом слідчі вважають провокатора – журналістом, і, власне, звідки взялася “середня тяжкість” ушкоджень,
– заявила юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

Потерпілий сам викликав для себе швидку і відмовився від госпіталізації, стверджує Олена Щербан. Цей факт зафіксований журналістами. На той час у чоловіка не було явних ушкоджень. Травми з'явились після того, як Всеволод Філімоненко поїхав з місця інциденту зі своїми поплічниками.

Окрім того, потерпілий з незрозумілих причин не сприяв слідству. Зокрема, медичні докази побиття правоохоронці взяли тільки з постановою суду. До того чоловік відмовлявся давати будь-які довідки. Взяті поліцією документи свідчать про те, що чоловік жодного дня не перебував у шпиталі. Проте потерпілий стверджував, що лікувався упродовж 21 дня. Доказом цього є відео, яке він регулярно поширював у соцмережах.

Такий період перебування в стаціонарі потрібний саме для того, щоб лікарі кваліфікували отримані ушкодження як “тяжкі”. Після “лікування” Філімоненко втік з країни за кордон з метою ухилення від кримінальної відповідальності, про що публічно повідомив на своїй сторінці у Facebook,
– додала Олена Щербан.

Нагадаємо, інцидент стався на початку літа. Філімоненко переслідував Шабуніна, провокував його, ставивши питання, чому той не пішов воювати в АТО. Зрештою провокатор отримав у вухо. У ЦПК цю справу називають політичним замовленням, яке має на меті усунути активіста.