«Ця конференція є досить актуальною, враховуючи ті рекомендації, які отримала наша держава внаслідок представлення доповіді в рамках другого циклу оцінювання універсального періодичного огляду в сфері прав людини», говорить уповноважений ВР України з прав людини Валерія Лутковська. «Зі 140 рекомендацій, які ми отримали, 30 стосуються подолання ксенофобії, расизму та інших форм ненависті».

За словами омбудсмена, конкретних звернень небагато, хоча учасники конференції вважають, що загроза правого екстремізму в Україні є.

Засновник же Інституту прав людини й запобігання екстремізму та ксенофобії Олександр Фельдман запевняє: екстремізм погіршить розвиток і країни, і думку про неї у світі. «Ми говоримо про нашу європейську інтеграцію, але перш за все необхідно наблизити наше законодавство до європейського», - підкреслив О. Фельдман і додав: «Я ініціюватиму, щоб в Україні ухвалили закон про насильство, що передбачав би кримінальну відповідальність за образу та роздмухування міжнаціональної ворожнечі. В Європі подібний закон успішно діє».

Натомість, учасники конференції вважають, що обізнаність суспільства та солідарність громадських організацій зможе подолати негативні прояви будь-якої форми ненависті.