Про це повідомляє Bihus.info.

До початку 2017 року центральний офіс ДФС розглядав заявки лише на розстрочення боргів понад 1 мільйон гривень. А менші суми були компетенцією місцевих податкових. Однак наказом ДФС від 16.01.2017 № 13 "Про індикативні показники доходів на 1 квартал 2017 року" переніс до центрального офісу погодження всіх розстрочок.

Отримавши всі відомості від заявників, 15 лютого цього року Роман Насіров видав листа обласним ДФС, ДФС міста Києва і Офісу великих платників податків, в якому всім відмовив у розстрочці податкового боргу. Аргументація – надання розстрочення боргів "передчасне".

Читайте також: За способом життя держпосадовців та їхніх родин тепер офіційно стежитимуть

Серед компаній, які цього року розстрочку не отримали, невеликий реальний бізнес: приватні компанії, приватні підприємці і навіть комунальники. Максимальна сума з переліку заявників на розстрочки – два мільйони гривень, решта фірм просили розстрочку всього лиш на кілька десятків тисяч гривень.

Сам відсторонений від обов’язків голова ДФС лист із власним підписом заперечує.

– Ви не надавали ніякого документу, який би говорив про те, що розстрочення податкового боргу не надається?
– Ні, ні в якому разі. Я вважав, вважаю і буду вважати, що законодавством, стаття 100, передбачено надання розстрочення і відстрочення. Якщо би я був на службі, то я би продовжував надавати таке розстрочення.

Роман Насіров весною-осінню 2015-2016 років давав розстрочку податкового боргу компаніям екс-нардепа Олександра Онищенка, що призвело до завданих збитків державі на суму у два мільярди гривень. Це один з епізодів "газової справи" нардепа Олександра Онищенка.

Схема виглядає так. ПАТ "Укргазвидобування", основна компанія видобування газу в Україні, і три компанії Онищенка – ТОВ "Надра геоцентр", ТОВ "Фірма “Хас" і ТОВ "Карпатнадраінвест" – уклали угоди про спільну діяльність з "Укргазвидобуванням". Ці компанії видобували корисні копалини в родовищах Дніпропетровської, Харківської та Полтавської областей. Ці три фірми продавали газ іншим фіктивним фірмам Онищенка за заниженими цінами. А вже ці компанії за ринковими цінами збували газ, акумулювавши весь прибуток на своїх рахунках в обхід ПАТ "Укргазвидобування".

Уперше на початку 2015 року розстрочення із сплати ренти Онищенку надавав тодішній глава ДФС Ігор Білоус. Фіктивні фірми Онищенка договори про розстрочення не виконали і борг накопичувався. Коли Роман Насіров у 2015 році очолив ДФС, то не помітив проблем невиплат боргів фірм Онищенка і ще раз дозволив їм розстрочку. До речі, на початку 2016 року ДФС видала документ, в якому описала масштаби катастрофи з некоректною роботою "блоку" в частині податкового боргу. А це період, коли голова ДФС давав розстрочки фірмам Онищенка.

Також на початку цього року ДФС запустила нове програмне забезпечення для контролю податкового боргу. Інформаційна система дозволяє податківцям корегувати дані платників. Юрист з податкового права Володимир Місечко зазначає, що саме слово "корегування" викликає подив, бо "ніхто не має права корегувати, корегування – це вже втручання".

ДФС на офіційний запит журналістів програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" підтвердила, що нова система по податковому боргу працює, й нею користуються місцеві податкові інспекції.

Повний випуск програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" дивіться тут.