В чому причина конфлікту Шокіна і Сакварелідзе

Касько: в нас виникла проблема з кримінальним провадженням, яке розслідується слідчими Сакварелідзе і прокурорами. Певні проблеми у слідчих і прокурорів виникали з самого початку. І врешті, коли ці проблеми загострились, прийшлось вдаватись до публічного їх озвучення. Начебто зараз припинились слідчі дії проти прокурорів. В інтеренті є інформація, що відносно працівників прокуратури, слідчих і прокурорів а також щодо працівників СБУ, які брали участь в операції, було порушене кримінальне провадження і здійснювались активні слідчі дії щодо них.

Що ГПУ наиває "штучними доказами"

Касько: докази були здобуті під час обшуку, обшук було санкціоновано прокурором, який мені підпорядковується, через терміновість. Рішення суду на той момент не було, але було прийнято рішення з урахуванням необхідності термінового втручання і фіксування хабаря. Це було зроблено прокурором, він взяв на себе цю відповідальність і наступного дня суд, як це передбачає закон, легалізував проведення такого обшуку. Все що було знайдено під час обшуку, включаючи гроші, зброю, інші речі, вилучені з обігу, є доказами у кримінальному впровадженні.

Реакція ВРУ на конфлікт ГПУ

Соболєв: ми вважаємо, що дуже важливий парламентський контроль за тим, щоб та справа, яку почали розслідувати, була доведена до кінця і ще більш важливо, щоб цих двох заступників генпрокурора не затоптала інша частина прокуратури. Це не просто протистояння старої і нової прокуратури – це протистояння суспільства, яке хоче зробити нормальну європейську Україну і держави, яка тягне нас назад в часи Януковича, де той у кого є влада, може грабувати. Відставка Шокіна і його заступника Гузиря є справою честі для всіх посадовців.

Власність посадовців стане відкритою для всіх громадян

Соболєв: ми ухвалили закон, за яким уся інформація про власність буде повністю відкрита усім громадянам. Можна буде зайти і подивитись, що є у Гузиря або у Шокіна, або у їх родичів і знайомих. Насправді буде відкритою інформація про всіх громадян, що вони мають з власності, нерухомості, землі. В секреті залишаться тільки точні адреси і номерні знаки автомобілів. Це прозорість, яка дозволяє суспільству, медіа і громадським організаціям стати антикорупційними силами.

Чи можна скасувати інститут внесення застави і виходу під заставу

Касько: практика Європейського суду з прав людини каже, що якщо суд національний буде позбавлений можливості приймати рішення щодо застосування, чи не застосування застави, то це буде суперечити статті 5 Конвенції про права і свободу. Ми можемо прийняти який завгодно закон, але якщо він буде суперечити Європейській конвенції, то це не правильно. Тут треба піти іншим шляхом. В КПК є можливість для суддів не застосовувати заставу в певних випадках, і цей перелік треба доповнити пунктом не застосовувати заставу при корупції.