Місто на 72 рукотворних острівцях

З усієї площі містечка 45% складає вода, а довжина каналів сягає майже 100 кілометрів. У Вилковому 72 острови і 5 тисяч човнів.

Заснували місто російські старовіри ще в середині XVIII століття. Раніше тут були звичайнісінькі плавні посеред дельти Дунаю. Кожен із багаточисельних острівців, які тут називають Єріки, доводилося формувати вручну, нагрібаючи мул і викопуючи канали.

Тут навіть корови морські

Цікавим є статистичний факт: на більше як 8 тисяч жителів припадає 5 тисяч човнів. Кожен з них у Вилковому на вагу золота, адже перевозити ними доводиться не лише людей, а й меблі, врожай і навіть корів (їх тут жартома прозвали морськими).

Після перегляду старої кінохроніки складається враження, що за 45 років тут практичного нічого й не змінилось.

Як і для предків, головним скарбом для місцевих залишається риба. Ще б пак. Тут водиться аж 102 її види, 5 з яких – осетрові, занесені в Червону книгу України. Саме тому тут, мабуть, найкраще місце для риболовлі в Україні.

Котлети з оселедця та п'янке вино

Найпопулярніша риба тут оселедець, з якого крім звичних для нас страв, готують навіть рублені котлети й борщ. Кажуть, ніби саме оселедець й забезпечує довголіття місцевих жителів. А от уху тут варять щонайменше із трьох, а часто й з 7 видів риби.

У місцевих жителів завжди знайдуться запаси вина – п’янкий напій тут продають чи не в кожному домі. Багатьом здається дивом, як сорт винограду Ізабелла зумів пристосувався до місцевої мулистої землі та давати щедрі врожаї.

Дельта Дунаю для любителів фауни

Неподалік Вилкового розташована географічна пам’ятка "Нульовий кілометр". Саме тут найбільша річка Європи впадає у Чорне море. Родзинкою цього місця, крім безкінечних піщаних пляжів, є гніздування тисяч птахів. Адже у дельті Дунаю гніздуються пелікани, лебеді, чаплі та знамениті орлани-білохвости.

Читайте також: Справжня гордість України — заповідник "Асканія-Нова"