Натомість банки, аби захистити своїх клієнтів постійно вдосконалюють систему безпеки — пропонують послуги смс-повідомлень та оперативного блокування картки. Крім того, у фінустановах цілодобово працюють контакт-центри.

Проте, безпека грошей залежить від пильності і самих власників. За статистикою, 70% махінацій нині проводяться навіть без використання картки. Всі необхідні дані шахраям повідомляють самі ж власники пластикових "гаманців". Такий метод психологи називають соціальною інженерією. Кібер-злочинці виманюють інформацію шляхом психологічного впливу.

Аби не потрапити на гачок, фахівці закликають власників карток ніколи і нікому не повідомляти приватні дані. Особливо — CVV-код. Це дозволить шахраям спустошувати рахунки онлайн-покупками. Ні в якому разі також не передавати картку у чужі руки.

Наприклад, якщо ви хочете розрахуватись "пластиком" у ресторані — потрібно попросити принести мобільний термінал. Якщо такого немає, особисто пройти до каси. Інакше ваші дані можуть запам'ятати або сфотографувати.

Дуже часто CVV-код вимагають під час розрахунків в інтернеті. Фахівці запевняють, таку інформацію можна вводити лише на офіційних та захищених сайтах. Розпізнати такі доволі просто.

Уважними потрібно бути і під час зняття готівки. Знімати її краще у банкоматах, які розташовані у людних місцях чи торгових центрах. Варто також прикривати клавіатуру під час введення пін-коду. Якщо ви запідозрили, що з банкоматом щось не так, краще зняти гроші в іншому місці. Найкращий спосіб боротьби з шахраями — встановлення ліміту на витрати.

Важливим є й оперативне реагування. Якщо ви підозрюєте, що стали жертвою шахрая — терміново повідомте про це фінустанову та заблокуйте картку. Дотримуючись цих простих правил, ваші гроші завжди будуть в абсолютній безпеці.