Відтак, ВРЮ залишає за собою право призначати суддів на адміністративні посади.

“Час уже показав, що Вища рада юстиції не зловживає своїм правом призначати суддів на адміністративні посади, а навпаки являється тим чинником, який забезпечує або унеможливлює використання адміністративного ресурсу і створення певного тиску на здійснення судочинства безпосередньо”, - каже голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко.

Позивач у цій справі - Верховний Суд України залишився незадоволеним. Там вважають, що розширивши повноваження Ради юстиції, їй автоматично дозволили впливати на суддів в залежності від волі Президента. Тож самостійність та незалежність Феміди звужуються.

“Є висновки Венеціанської комісії, яка досить різко критикує повноваження Вищої ради юстиції і вказує на те, що ці повноваження не передбачені Конституцією, тому очевидно, що потрібно робити висновки відповідні, змінювати законодавство”, - каже голова Верховного Суду України Василь Онопенко.

Нагадаємо, 3 серпня минулого року набув чинності новий закон про судовий устрій та статус суддів. Восени того ж року Венеціанська комісія розкритикувала судово-правову реформу в Україні.