На експозиції будуть представлені твори "неформальних академіків" з різних регіонів України – Києва, Одеси, Львову, Ужгороду. Серед найвідоміших представників андеграунду, представлених на виставці – Віктор Зарецький, Алла Горська, Ігор Григор’єв, Сергій Параджанов, Григорій Гавриленко, Федір Тетянич, Олександр Дубовик, Ернест Котков, Яким Левич, Роман Сельський, Валентин Хрущ, Станіслав Сичов та інші знакові митці.

Загальна кількість робіт, представлених на експозиції, – більше 40-ка творів. Це – живопис, графіка, скульптура, зібрані з приватних колекцій. Основу проекту складають витвори мистецтва 1960-1970-х років.

У радянських країнах мистецтво андеграунду відрізнялось від західного – перше було проникнуте духом дисидентства. Деякі місцеві художники-шістдесятники відмовилися йти на компроміси з владою, яка нав’язувала їм академічний напрямок та ідеологічне, агітаційне мистецтво. По суті, все невизнане владою мистецтво вважалося андеграундом. Художники змушені були переховуватися, вести підпільну творчу та виставкову діяльність та, не дивлячись на це, вони не зрадили свободі власного духу, та залишили чималий спадок своїх неймовірно передових на той час творів, – розповідає куратор виставки, співвласник АД "Золотое Сечение" Михайло Василенко.

Вхід на експозицію, яка триватиме до 28 липня, – вільний для усіх бажаючих.

Читайте також: Виставку польських та українських митців "Мистецька праця" представили у Києві