Джозеф Байден – 47-й віце-президент США – голова Сенату. Політична приналежність – демократична партія. Позиція – переговори та поглиблення санкцій щодо Росії – переконливіші за мову рушниць та гармат. Їхні опоненти – республіканці дотримуються протилежної думки.

Підопічна Байдену палата де-факто – за надання Україні важкої зброї

На проміжних виборах 4 листопада республіканці отримали перемогу. Відтак, підопічна Байдену верхня палата парламенту, тепер у своїй більшості – за надання Україні важкої зброї. Де-факто. Аби перевести це в статус де-юре – у вівторок українська діаспора – в рамках днів України у Конґресі – переконувала в цьому сенаторів. Свої аргументи привезли у парламент і українські комбати.

Республіканці солідарні з українцями – США мають допомагати не лише наметами та спальниками. Кажуть: знають як це зробити.

Наша мета включити цей сенатський законопроек, який підтримали і республіканці і демократи – включити до бюджетної резолюціїї, але для цього потрібно зібрати достатньо голосів Конґресу, – повідомив конгресмен-республіканець Стів Стокман.

Байден зустрівся з Порошенком і Яценюком

З таким бекграундом Джо Байден прилетів до Києва. Вранці у п'ятницю він зустрівся з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком. І жодних публічних заяв. Згодом з'явилось повідомлення, що американський віце-президент вітає парафіювання партіями коаліційної угоди. По обіді – Байден нарешті вийшов до преси з Петром Порошенком. Український глава запевнив – Україна залишається стояти на своїх принципах – припинення вогню, буферна зона і виконання Росією мінських угод.

Українська громадськість, втім, так і не почула від американця слів, на які очікувала: чи надаватимуть США допомогу українцям важкою зброєю? Натомість Байден привітав з річницею Майдану, пообіцяв консультативно-фінансову підтримку та похвалив українців за хоробрість.

Наша співвітчизниця і американський журналіст Мирослава Гонгадзе, яка прилетіла у пулі віце-президента, каже: справа не у співвідношенні демократів і республіканців в Сенаті. Українська влада має чіткіше формулювати свої очікування від влади США.

З Києва Джо Байден полетів до Туреччини

Третій візит Байдена в Україну закінчився. До відльоту у Стамбул, він відвідав ще круглий стіл, на якому обговорювались питання протидії корупції та порадив швидше сформувати уряд.