Лише книжки із шрифтом Брайля може читати дев'ятирічна Саша. Дівчинка не бачить від народження. А спеціально виданої дитячої літератури катастрофічно не вистачає. Сьогодні вона перша, кому пощастило отримати одну з 30 надрукованих казок сучасного автора Надії Гуменюк.

Лічені примірники у мить розлітаються по спеціалізованих, школах, бібліотеках та соціальних організаціях. Друкуються за рахунок волонтерів.

За цей рік видали приблизно 13 книжок. Тобто, є якісь зрушення, але держава мала би щось робити і вкладати в цю справу, – розповіла редактор Анна Серпутько.

Читайте також: Наставництво: як одна людина може змінити життя дитини-сироти

Держава забезпечує лише підручниками. Літератури для дорослих дуже бракує. Тому разом з казкою видали і збірку "Волонтери. мобілізація добра". Поки лише в одному екземплярі.

Волонтери не виключають, що з часом книжки можуть з'явитись і в продажу. Адже доступ до спеціалізованих установ є не у кожного. В Україні всього 64 бібліотеки для незрячих.

Освітніх закладів лише – 6, а спеціальних шкіл-інтернатів для дітей із порушенням зору, 28 спецшкіл-інтернатів для слабкозорих дітей.