Рада вирішила зібратись після попередження від американських вчених про те, що є небезпека виникнення епідемії лихоманки, повідомляє "Дзеркало тижня".

В організації зазначили, що вірус вже виявлено у 21 країні Карибського басейну, Північної і Південної Америки. І це може бути не все. У Бразилії заявили, що на сьогодні це найбільший спалах лихоманки Зіка в історії країни. Вже є перші жертви.

Пентагон готовий поділиться досвідом щодо дослідження вірусу зі структурами охорони здоров'я країни для запобігання поширенню хвороби. Про це повідомив речник Пентагону Пітер Кук, передає "Укрінформ".

Експертам Міністерства оборони, які мають досвід роботи з вірусом Зіка, було запропоновано надати допомогу Міністерству охорони здоров'я та соціальним службам у зусиллях, пов'язаних з хворобою, яка передається комарами,
— йдеться у повідомленні Пентагону.

Вірус добрався і до Європи. Першим його підхопив громадянин Данії. А тепер захворіли ще декілька португальців, фінів та німців. Тепер у них почервоніли очі, болять суглоби, лихоманить, а на шкірі висип. І триватиме це від кількох днів до тижня.

Усі, хто заразився, нещодавно побували у Латинській Америці. Вірус переносять комарі. Він не смертельний, але небезпечний для вагітних жінок. Хвороба вражає мозок плоду і діти народжуються інвалідами. Наразі ліків від вірусу не існує. Американські фармацевти вже взялися розробляти вакцину проти вірусу. Але чекати доведеться не менше десяти років.

Додамо, вперше цей вірус був виявлений в 1947 році.