Чи не найрезонанснішим інцидентом стала терористична атака 11 вересня, в результаті якої загинуло близько трьох тисяч осіб.

Однак сьогодні терористи, що діють на сході України, зламали всі традиційні схеми. Вони не пробиралися на борт і не ставили ультиматумів – а просто поцілили ракетою в пасажирський літак, який не мав жодного відношення до бойових дій. Щоправда, випадки, коли мирну авіацію атакували з землі, історія знає. У більшості випадків пасажирські літаки плутали з розвідниками – і саме тому їх атакували.

Однією з найрезонансніших справ стало знищення літака Південнокорейських авіаліній у 1983 році. Боїнг сімсот сорок сім зайшов у закритий повітряний простір Радянського Союзу, відхилившись від запланованого курсу на п'ятсот кілометрів, і пролетів над низкою військових об'єктів. Згідно з траєкторією рейсу, Боїнг взагалі не мав залітати на територію СРСР. Тож винищувач Су–15 збив авіалайнер з майже трьома сотнями пасажирів. Всі на борту загинули. До слова, пілот Геннадій Осипович, який був за штурвалом винищувача, пізніше розповідав, що просто виконував наказ керівництва і був впевнений, ніби атакує літак-розвідник. Трагедія загострила і без того складні стосунки між СРСР та Штатами в часи Холодної війни.

У 1988 році ВМС США збило пасажирський лайнер компанії Іран Ейр, коли той пролітав над Перською затокою. Ракету випустили з крейсера, що захищав там кувейтські танкери від атак Ірану та Іраку. Загинуло двісті дев'яносто осіб, серед них було шістдесят шість дітей. Пізніше США виправдовувалися, мовляв, сплутали комерційний літак з винищувачем. Майже через 10 років після трагедії США виплатили Іранові понад 60 мільйонів доларів компенсації. Однак офіційно уряд Америки так і не визнав провину країни за збитий іранський літак.

У 2001році над Чорним морем був збитий літак ТУ–154 еМ, що належав авіакомпанії "Сибір". Всі 78 осіб на борту загинули. Міждержавний авіаційний комітет прийшов до висновку, що літак ненавмисно збила українська зенітна ракета, яку запустили в повітря під час військових навчань, які проводили в Криму. Щоправда, розслідування, які проводила українська сторона, підсумували, що неможливо довести, чи справді ракета була українською. Україна не визнала своєї вини, однак виплатила компенсації сім'ям загиблих.