"Із самого початку вона (Сім’я) трималася на декількох стовпах: підтримка олігархів, опора на російськомовних виборців і бюрократичний апарат. Зокрема, посилення Сім’ї підвищує побоювання і недовіру з боку олігархів. Вони формально й будуть його підтримувати, але в них є вже елемент власної гри. Зростання впливу "Сім’ї" їх непокоїть. Вони не воюватимуть з Сім’єю і Януковичем, але будуть страхуватися і можливо шукатимуть інших варіантів розвитку ситуації", – вважає Фесенко.

За його словами, основна складова електорату Януковича – російськомовні виборці – очікують реалізації основної його обіцянки – покращення життя. Він переконаний: якщо президентові вдасться це зробити, тоді в Януковича буде соціальна база у 2015 році, в іншому разі питання буде відкритим, а ризики доволі високими.

"Щодо бюрократії, то також є певні проблеми, тому що зростання "Сім’ї" звужує вплив традиційної української бюрократії. Більше того, так звану "молоду гвардію" сприймають критично, вони бачать у представниках Сім’ї недосвідчених, нахабних, які не рахуються зі старими чиновниками. І це створює непомітний латентний спротив. І поки це не дуже помітно, але також може відвернути частину бюрократії від підтримки президента", – припускає політолог.

До слова, політолог Вадим Карасьов вважає, що в українського президента Віктора Януковича цілі автократа, а не демократа, адже для демократа способи досягнення мети – це формування широких коаліцій, пошук союзників, розтлумачення своїх ініціатив, звернення до виборців, спроби переконати більшість.