Пристрій розміром з автомобіль, який зовні схожий на сани і приводиться в рух електромагнітами, проїхав через пустелю Невади на швидкості більше 160 км/год. Hyperloop стартував на залізничних рейках, а потім загальмував в "піщаній пастці". Це було перше успішне випробування технології "потяга майбутнього", повідомляє УНІАН.

За планами компанії Hyperloop One, яка займається розробкою "потяга майбутнього", вже до кінця цього року він почне піднімати і переносити капсули з людьми або вантажами. Для цього в околицях Лас-Вегаса вже підготовлені спеціальні надземні труби, по яких буде рухатися Hyperloop.

За словами виконавчого директора Hyperloop One Роба Ллойда, компанія може почати регулярні вантажні перевезення до 2019 року, а пасажироперевезення — до 2021 року.

Читайте також: Авантюрист і мрійник, який кинувся відкривати нові світи

Ідея надшвидкісного чи то ліфта, чи то метро належить американському винахідникові Ілону Маску. Втілити її в життя взялися одразу декілька компаній. Проект являє собою трубу, з якої відкачано повітря, завдяки чому теоретично в ній можливо перевозити людей і вантажі зі швидкістю до 1 200 км/год. На кілометровому треку розробники планують випробувати спершу самі електромотори, розігнавши експериментальну "капсулу" до 540 км/год всього лише за 2 секунди. Далі у планах компанії — до кінця року збудувати закриту герметичну трубу та розігнати "гіперлуп" до понад тисячі км/год. У разі успіху високошвидкісний трубопровідний пасажирський транспорт буде готовий для комерційного використання не раніше 2020 року. Загальні витрати на проект оцінювалися в 6 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що 6 травня космічній компанії SpaceX Ілона Маска вдруге вдалось посадити перший ступінь своєї ракети-носія Falcon 9 на платформу в океані після запуску в космос.