Джаз – це ціла епоха, яка точно не залишить нікого байдужим. Сьогодні саме той день, щоб згадати геніальних джазових виконавців та музикантів, адже 30 квітня – це міжнародний день джазу.

Сайт "24" зібрав для вас найкращих джазових майстрів, яких неможливо не любити.

Луї Армстронг

Трубач Луї Армстронг – це, напевно, найвідоміший музикант в історії джазу. Він став шалено популярним за свій живий стиль, винахідливість, віртуозність та неймовірну музикальну виразність. Кар’єра Армстронга тривала близько 50 років і за це час він встиг завоювати звання найкращого джазового музиканта усіх часів.

Майлс Дейвіс

Музикант – один із найвпливовіших дзазменів 20 століття. У 40-х роках Дейвіс був центральною фігурою тогочасного джазу. Він часто виходив за рамки музики і приносив у джаз дуже багато нового.

Читайте також: 7 джазових фестивалів в Україні світового масштабу

Більшість його експериментів закінчились вдало. Саме тому його називають одним із найшанованіших виконавців в історії музики.

Чарлі Паркер

Він був одним із тих музикантів, які найбільше вплинули на розвиток бі-попу – одного із видів джазу, який поєднує у собі швидкий темп, віртуозну техніку та імпровізацію. Паркер також любив поєднувати свою музику із блюзом, латинськими мотивами та навіть класикою.

Музикант згодом став культовою особою для тогочасної прогресивної молоді. І як результат став зразком безкомпромісного інтелектуального музиканта.

Джон Колтрейн

Його кар’єра в музиці тривалв не так довго – близько 7 років, однак за цей час він встиг стати дійсно знаковою фігурою у світі джазу. Саксофоніст досить швидко став популярним, тому багато писав і записував музики. Більшість його композицій вийшло вже посмертно.

Протягом своєї кар’єри музикант часто змінював стиль та експериментував зі звучанням, тож його рання творчість сильно відрізняється від більш пізньої.

Біллі Холідей

Одна із найвідоміших та найбільш визначних жінок в джазі. Співачка ніколи не писала власної музики, однак її вклад в популяризацію цього напряму просто неймовірний.

Вона переспівувала відомі композиції на джазовий маневр та робила це часом краще, ніж в оригіналі. Незважаючи на досить складну долю, Холідей продемонструвала усю глибину емоцій та була не схожа ні на одну із відомих джазових співачок.

Діззі Гіллеспі

Майстер імпровізації трубач Діззі Гіллеспі увійшов в історію як новатор бібопа та піонер афро-кубинського та латинського джазу. Музикант не приховував своєї любові до традиційної музики африканських народів, адже саме звідти і пішов джаз.

Саме таке повернення до коренів дозволило музиканту стати новатором у своєму ремеслі.

Дейв Брубек

Він був не лише композитором та піаністом, а ще активним популяризатором джазу та борцем за права людей.

Брубек у свій час грав з такими легендами як Луї Армстронг та іншими відомими джазменами. Саме йому випала нагода відвідати СРСР у 1987 році, коли відбулося потепління стосунків СРСР зі США. До того такі світові зірки джазу ніколи не бували у Радянському союзі.

Хербі Хенкок

Музикант певний час працював на відомого джамена Майлса Дейвіса, який згодом і став його наставником. Незважаючи на Девіса, Хенкок дуже багато експериментував та кидався від електронного до акустичного джазу і навіть до R'n'B.

Однак його істинною пристрастю завжди залишався рояль і справжній, традиційний джаз.

Джордж Бенсон

Музикант розпочав свою кар’єру у 21 рік із джазових концертів. За свою творчу діяльність (яка продовжується і досі) Бенсон дуже гармонійно поєднує R'n'B, софт-рок і джаз.

В свій час його порівнювали зі Стіві Вандером і музикант не раз підкорював музикальні чарти, також у нього кілька статуеток "Греммі".