Загалом: 16-17 годинний робочий день. Зустрічаємось з пані Іриною одразу після виїзної наради у місті Біла Церква, де було анонсовано проведення відкритого конкурсу на посаду заступників міського голови.

Партія "Об’єднання "Самопоміч" вперше брала участь у місцевих виборах у Київській області. Розкажіть про результати, яка кількість її представників пройшли в обласні і місцеві ради?

До Київської обласної ради від партії "Самопоміч" пройшли 10 депутатів, кожен з яких є фаховим експертом у своїй сфері діяльності, а у місцевих радах області вже працюють 62 депутати. Також у місті Біла Церква за результатами виборів на посаду міського голови було обрано Геннадія Дикого — керівника місцевої організації партії "Самопоміч".

Ми стали першою партією, яка відкрила свої передвиборчі списки під час останніх місцевих виборів. Кожен з мешканців області мав змогу ознайомитись з інформацією про кандидатів на нашому сайті.

Під час робочої поїздки до міста Біла Церква, Ви анонсували проведення відкритого конкурсу на заступників міського голови. Розкажіть докладніше.

Біла Церква стане першим містом в Україні, де заступники міського голови будуть обиратись не за методом "кум-брат", а через прозорий конкурс із відповідним громадським контролем. "Об’єднання "Самопоміч" тепер несе відповідальність за кожного мешканця Білої Церкви, тому всі рішення, які прийматиме місцева влада, повинні бути максимально відкритими та прозорими. Конкурс на заміщення вакантних посад заступників міського голови буде оголошений одразу після розгляду депутатським корпусом відповідного Положення, реальні строки — березень 2016.

Партія "Самопоміч" вперше пройшла до Київської обласної ради. Наскільки продуктивною буде робота в цьому складі облради і що вже вдалось зробити?

Депутати нашої фракції в обласній раді очолили 4 постійні комісії: з питань бюджету та фінансів; з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення; з питань промисловості, підприємництва; з питань регламенту, правопорядку та боротьби з корупцією.

З одного боку, за нами тепер одні з найважливіших напрямків роботи, а з іншого — велика відповідальність. Комісії, що були очолені членами нашої фракції в обласній раді, вже активно взялись до роботи, але наскільки вона буде продуктивною залежить й від представників інших політичних сил. Треба вибудовувати комунікацію всередині комісій, запроваджувати принципи прозорості в роботі.

Сьогодні нам вже вдалось затвердити обов’язковість проведення антикорупційної експертизи проектів рішень обласної ради. Оновленим регламентом також передбачено зобов’язання публічно висвітлювати діяльність обласної ради: дозволена відео- та фотозйомка засідань. Це один із дієвих механізмів громадського контролю за діяльністю новообраної ради.

Провадить активну роботу й бюджетна комісія. Питання номер один — це бюджет області на 2016 рік, який мають розглянути на засіданні облради вже найближчим часом. У наступному році також плануємо провести аудит усіх комунальних підприємств, презентувати його громадськості та за результатами — вирішити їх подальшу долю.

Щодо Вашої роботи на посаді заступника голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я, чи є розуміння, що потрібно першочергово робити у цій сфері у Київській області?

Одним із найголовніших питань залишається – ціни на ліки. Мільйони сімей, у тому числі в Київській області не мають змоги купувати вкрай важливі для здоров’я медичні препарати, особливо це стосується громадян, що потребують довготривалого лікування. На минулому тижні нам вдалося скасувати ініціативу Міністерства фінансів, щодо підвищення ПДВ на ліки з 7% до 20%, але це тільки перше крок. Поки держава не почне виконувати функції контролю за компаніями, які закуповують та продають медичні препарати — населення буде потерпати від постійних стрибків цін.

Щодо реалізації окремих проектів у Київській області, то завдяки тому що був прийнятий новий закон для розвитку державно-приватного партнерства в Україні та стимулювання інвестицій, я розраховую вже у 2016 році залучити міжнародні організації та компанії до розвитку медичних установ. Це шанс, докорінно змінити медичну систему та вирішити за короткий строк нагальні проблеми. Серед яких, окремий проект по профілактиці дитячих захворювань, розробка програми щодо зменшення смертності від інсультів та інфарктів і так далі.

Також нам вдалося запустити в Білій Церкві пілотний проект щодо захисту прав пацієнтів. На базі моїх 2-х приймалень народного депутата, юристи будуть проводити консультації з питань порушення прав мешканців міста у медичних закладах. Наше спільне завдання — налагодити порядок у сфері медицини області, зробити максимально комфортним і сучасним процес лікування. Саме для цього потрібна плідна співпраця з лікарями, мешканцями та місцевою владою.

Які плани з розвитку партії "Самопоміч" у Київській області?

Найголовніше завдання для нас — запровадження принципів прозорості і відкритості у роботі всіх органів місцевого самоврядування, де представлена «Самопоміч». Таким механізмом є саме антикорупційна експертиза проектів рішень місцевих та районних рад.

Якщо говорити про загальний розвиток партії в Київській області, ми плануємо залучити активних представників територіальних громад до роботи вже існуючих місцевих осередків, а також сформувати команди в тих містах та районах, в яких поки не мали своїх представництв. На перевагу від інших політичних сил, ми продовжуватимемо активну комунікацію з громадою Київщини і у міжвиборчий період аби спільними зусиллями впроваджувати ті позитивні зміни, яких очікують та потребують її мешканці.