До легіону "Нахтігаль" входили українці, які влітку 41-го воювали проти Червоної армії. За різними даними до нього входили близько 400-от членів Організації українських націоналістів під командуванням Романа Шухевича. Більшість учасників легіону після його розпаду в 42 році стали упівцями.

"Цей батальйон безпосередньо до Райлова чи Нежухова прямого відношення не має. Якщо хотіли назвати вулицю якимось патріотичним іменем то можна було назвати вулиця героїв УПА, навіть могли назвати вулицю генерала Чупринки - керівника цього батальйону", - вважає історик Петро Іванків.

Сільський голова зізнається, перейменувавши вулицю - зробили дурницю. Та більше до цього питання депутати повертатись не будуть.

"Вивчивши історію цього дивізіону, ми ніколи не можемо назвати вулицю в селі Райлів такою назвою", - заявив Нежухівський сільський голова Михайло Яхван.

Вивчивши історію цього дивізіону, ми ніколи не можемо назвати вулицю в селі Райлів такою назвою

Заварив скандальну кашу депутат-"свободівець". Саме він запропонував назвати вулицю Нахтігаль. І стоїть на своєму - Миром ту вулицю теж не називатимуть.

"У нашому селі буде вулиця Нахтігаль. Шляхом референдуму. Повинні бути вшановані всі учасники бойових дій, які боролися за українську державність. Так, як в Україні ще ніде вони не вшановані. В нашому селі будуть вшановані вперше", - переконує ініціатор перейменування вулиці Мар’ян Берездецький.

У селі мешкає трохи більше 200 селян, 38 з яких підписалися за перейменування вулиці. Щоправда більшість селян були і залишаються проти.

Зазначимо, що згідно з українським законодавством, іншомовну назву вулиця мати не може.