На референдумі, призначеному на 4 грудня, італійці голосуватимуть за зміни до Конституції, що їх запропонував прем’єр-міністр країни Матео Ренці. Зміни передбачають скорочення повноваження Сенату і по суті спрощують процес прийняття нових законів урядом.

Прем’єр пообіцяв, що піде у відставку, якщо країна не прийме його пропозицій.

На сьогодні більшість опитувань громадської думки вказують на невелику перевагу противників зміни конституції, проте приблизно кожен четвертий італієць ще не визначився з вибором, пише видання.

Донедавна, багато європейських політиків останнім часом називали Італію основною загрозою фінансової стабільності єврозони.

Читайте також: Путін розпочне Третю світову війну в країнах Балтії, – Foreign Policy

На думку аналітиків, при найгіршому сценарії референдум закінчиться не на користь Ренці, який піде у відставку, і ринок сприйме цю подію як чергову ознаку нездатності уряду країни проводити реформи.

У разі такого розвитку подій, це викличе сумніви у тому, що Італія зможе досягти тих темпів зростання економіки, які потрібні для стабільного скорочення держборгу, що становить 135% ВВП при рекомендованих Єврокомісією 60%.

Як наслідок, інвестори не захочуть вкладати кошти в італійську банківську систему, через що проблемним фінкомпаніям доведеться перекласти свої втрати на плечі власників облігацій, багато з яких є звичайними вкладниками.

В перспективі кількох років майбутнє Італії в єврозоні може опинитися під питанням.

Нагадаємо, після оголошення про перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США американський долар відповів різким падінням.