\Про це у статті для Wall Street Journal написав професор Бард-коледж Волтер Расел Мед, повідомляє ДТ.

На думку експерта, при найгіршому сценарії Росія і Туреччина підтримають країни, які забезпечують їм вплив на Балканах – Сербію і Албанію.

В їх спробах перекроїти кордони регіону Сербський уряд за підтримки Росії може анексувати значну частину Боснії і Герцеговини, населену етнічними сербами. За підтримки Туреччини такий же маневр може провести і Албанія, і не тільки в Косово, а й в Македонії, де значна частина албанської меншини прагне приєднати частини сусідньої країни до етнічної батьківщини,
– вважає експерт.

На його думку, стримуючим фактором до цього часу була перспектива вступу в ЄС таких країн як Сербія, Македонія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Косово.

Він наголошує, що кожна з цих країн хотіла б стати частиною європейського проекту замість братання з Москвою.

Але їхня надія на членство в найближчому майбутньому виснажується. Країн ЄС, яких скоро стане не 28, а 27, не дуже хочуть приймати нових нестабільних членів, які, очевидно, будуть вимагати ще й значну фінансову підтримку,
– додав Мед.

При цьому експерт вважає, що стримати розгортання нового конфлікту на Балканах може США. Втім він зазначає, що президент американців Дональд Трамп наразі неохоче втручається у ці проблеми і політикам з ЄС його доведеться добряче заохотити.

Читайте також: У США застерегли Балкани від підступних дій Росії