Саме таку реакцію в українців викликало оприлюднення електронних декларацій, пояснив соціальний психолог Олег Покальчук під час круглого столу "Якими будуть наслідки оприлюднення е-декларацій?", організованого Інститутом Горшеніна.

Наступна емоція, яку можна виділити, за словами психолога – це фрустрація, відчуття дратівливості. Третя емоція, а точніше сукупність емоцій – огида. Оскільки сам характер і перелік виявленого майна викликає повну десакралізацію образу багатої людини.

І не треба скидати з розрахунку таку емоцію, як заздрість. Тому, що на рівні емпіричної свідомості, очевидно, всі думають, що напевно задекларували меншу частину. Принаймні, кожна людина думає, я б так на їхньому місці зробила – частину показала, а решту – побачимо,
– зазначив Покальчук.

Читайте також: Емоції та юридичні наслідки оприлюднення електронного декларування: коротко про важливе

Водночас, переконаний соціальний психолог, тепер, якщо влада зупиниться на півдорозі, це обернеться проти неї. Тому краще було б цього не починати. Наступний крок повинен бути дією, оскільки в суспільства давно був запит на будь-якого типу "репресії", тому покарання нечесних чиновників лише піде на користь владі.

Нагадаємо, 31 жовтня завершився перший етап подачі електронних декларацій за 2015 рік для високопосадовців вищого рівня. В цілому в Єдиному держреєстрі декларацій, за словами голови Національного агенства України з питань запобігання корупції Наталії Корчак, по завершенню першого етапу зареєстровано 114 тисяч 244 документа.