Боєць-учасник АТО повинен мати ідентифікаційний код і паспорт, дві фотокартки – і з таким набором документів прийти до командира. Той, у свою чергу, мусить не зволікаючи зробити все, щоб документи потрапили у відомчу комісію – відповідно, Міноборони, МВС чи Нацгвардії. Такі первинні комісії створено, вони працюють із документами й знають, де, коли, в якому місці АТО була залучена людина. Проблема – у них, а не в нас,
— пояснив Дерев'янко в інтерв’ю "Українській правді. Життя".

За його словами, щотижня відбувається засідання міжвідомчої комісії за участі представників усіх силових структур, що беруть участь в АТО; Антитерористичного центру, а також представників громадських організацій, Комітету із прав людини – вони контролюють, як комісія виносить рішення.

"За нашою службою затримки немає. Наші співробітники, які працюють над перевіркою поданих документів, підготовкою їх до міжвідомчої комісії, повірте, працюють із восьмої ранку до восьмої вечора, бо зараз саме пішов вал документації від добровольчих батальйонів. Міжвідомча комісія розглядає складні справи, відтак матеріали знов надходять до нас", - запевняє керівник Держслужби в справах ветеранів війни і учасників АТО.

"Держслужба в справах ветеранів війни та учасників АТО – єдиний орган, який надає довідку кожному персонально для отримання посвідчення учасника бойових дій", - додав він.

Нагадаємо, упродовж минулої доби в зоні бойових дій на Сході жоден із українських військових не загинув і не зазнав поранень. Це сталося вперше з початку АТО.