Про це з пропускного пункту "Чонгар" повідомила кореспондент Телеканалу новин "24" Ірина Макарчук.

20 вересня три пропускні пункти, що ведуть на окупований півострів Крим, були заблоковані учасниками громадянської блокади. Активісти не пропускали на півострів фури з продовольством. Ініціаторами акції виступили лідери кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Мустафа Джемілєв і власник телеканалу ATR Ленур Іслямов. Акцію також підтримали українські громадські організації та народні депутати. Ключові вимоги учасників блокади — припинення репресій по відношенню до кримських татар та звільнення українських політв'язнів, яких утримують на території РФ.

Вже за вісім днів блокада дала перші результати – фури, які очікували у черзі на проїзд, розвернулися та повернулися на територію материкової України. Відтоді на пунктах пропуску вони не з’являлися.

За словами голови кримського осередку цивільного корпусу "Азов", наслідки блокади вже відчули і люди у самому Криму.

Ті, хто були проросійські, – негативно ставляться до цієї блокади. Ті, хто залишилися патріотами України, їх на щастя досить багато, — ставляться позитивно. Вони готові терпіти якісь там погіршення становища, аби Крим повернувся Україні. Ця блокада дійсно діє. Тому що ціни вже зросли. Якась там істерія збільшується. Поставка продуктів йде виключно з Росії через цю переправу, тому ціни будуть і надалі рости,
— розказав він.

Ленур Іслямов, який зараз очолив штаб громадянської блокади, переконаний, що так активісти змусять владу до дій щодо повернення Криму Україні.

Ми є каталізаторами. Ми розуміємо, що ці бізнесмени, які зараз прийшли до влади і які розпродають все підряд, і без честі, і без совісті. Якщо ми їм не завадимо — ми завтра не тільки Крим, ми і Львів втратимо. Ми честь вже втрачаємо. Її по краплі вичавлюють з кожного українця. Ми цьому поклали кінець. Далі ми змусимо владу, щоб вона перекрила поставки світла у Крим. Ці поставки електрики на крові потрібно припинити. Якщо цього не зробить влада — зробимо ми самі,
— наголосив Іслямов.


Громадських активістів та бійців добровольчих підрозділів, які беруть участь у блокаді Криму, намагаються тримати на "Чонгарі" не довше тижня – через велику кількість роботи, постійні провокації і постійний тиск на учасників блокади як з боку проросійських сил, так і з боку української влади вони швидко втомлюються, тому своєрідна ротація учасників тут відбувається регулярно. Самі учасники блокади запевняють, що будуть блокувати окупований півострів доти, доки не досягнуть усіх заявлених цілей.


Повну версію репортажу про те, як живуть учасники блокади Криму, дивіться на Телеканалі новин "24" незабаром.

Читайте також: Джемілєв закликає українську владу також долучитись до блокади Криму