Спочатку ченця у військовому підрозділі сприйняли не всі, каже отець Макарій. Бо яким може бути солдат, який не бере до рук зброї. Офіційно, згідно з документами, чернець був солдатом, бо капелана у війську закон не передбачав.

"Ніби вже бачив людські смерті, ховав людей, але коли стикаєшся з тим, що бачиш тіла, розкидані по полю, обгорілі, шматки людського тіла – це дуже важко", — розповідає капелан батальйону ім. Кульчицького Національної гвардії України ієромонах Макарій.

Читайте також: Польська студентка передала ліки бійцям АТО

Він додав, що уламки від гранат пролітали поруч, але не зачіпали, тоді й зрозумів, що таке — чудо. Війна здоров’я не додає. Зараз священик лікується, бо незабаром – знову на Схід. Там його чекають хлопці, які теж чекають ліків. Душевних. Отець віри не втрачає. Каже, що війна скоро закінчиться. Такі передчуття.

"Мені казали: "Батюшка, звикайте ходити у військовій формі, тому що першим будете на мішені ви". Бо, як говорять, капелани підтримують дух бійця. Тобто, якщо вбивають капелана, то люди втрачають десь і віру, і надію, десь падає той дух", — розповідає ієромонах Макарій.