За даними опитування hh.ua, трохи менше половини "білих комірців" скоротили розмір відпускних, дещо менше третини — збільшили, і ще понад чверть планують витратити стільки ж, скільки витратили минулого року.

Вартість відпочинку й сума, яку готові витратити "білі комірці", повністю залежить від займаної посади і, як наслідок, рівня доходів. За даними опитування, 38% офісних співробітників виділять на відпустку не більше 3 тис. грн із розрахунку на одного члена сім’ї. При цьому серед рядових співробітників таких майже половина, серед керівників середньої ланки — дещо більше третини, а серед топ-менеджерів — не більше 15%.

Читайте також: Цифра дня: скільки українців поїдуть у відпустку

Кожен шостий збирається витратити від 3 до 5 тис. грн на особу, практично кожен п’ятий — від 5 до 10 тис. грн, дещо менше п’ятої частини — від 10 до 20 тис. грн. І лише 9% можуть дозволити собі відпочинок, який коштує дорого, — від 20 тис. грн. Як показують дані опитування, в основному небюджетний відпочинок доступний топ-менеджерам і власникам компаній.

Як стверджує більшість офісних співробітників, інфляція внесла свої корективи до їхніх планів на проведення відпустки. Тому понад чверть опитаних проведуть на відпочинку меншу кількість днів, а п’ята частина має намір взагалі відмовитися від поїздки. Ще кожен сьомий буде відпочивати в Україні й стільки ж підберуть більш бюджетний тур за кордоном. Менше чверті "білих комірців" запевнили, що інфляція ніяк не вплинула на їхні плани поїхати на відпочинок.

Читайте також: Куди росіяни подорожують замість Єгипту та Туреччини

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в червні 2016 року. В опитуванні взяли участь 1509 респондентів із різних регіонів України.