Комітет Європарламенту в закордонних справах уже проголосував за те, щоб якомога швидше скасувати візи для українців. Тепер слово за Європарламентом, а потім за Єврокомісією.

Єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган обіцяє, що за український безвіз візьмуться на початку осені. І вже в жовтні він почне діяти. Втім, українські експерти менш оптимістичні. Мовляв рішення можуть відкласти.

За прогнозами українських експертів, безвізовий режим в Україні запрацює з наступного року.

Безвізовий режим не означає – безконтрольний. Експерти кажуть, імовірно посилять перевірку на кордоні. Питатимуть про мету візиту, вимагатимуть бронювання готелю, медичну страховку та зворотній квиток.

Я чув страшилки, що на кордоні будуть вимагати те, що зараз у консульствах вимагають. Тобто там виписки з банку. Виписки з місця роботи. Різні посвідки про нерухомість і таке інше. Цього не буде,
– вважає науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

Та це не означає, що в Європу пускатимуть усіх. Прикордонник має право відмовити у в'їзді, якщо людина не може чітко пояснити куди і навіщо вона їде. Основна перевага безвізового режиму – економія часу, нервів і грошей. Щороку українці віддають за послуги візових центрів та консульств до 50-ти мільйонів євро.

В’їзд до країн Шенгенської зони буде тільки за біометричним паспортом.

Читайте також: Болісно і нестерпно довго: як нам роблять безвіз