Як зазначає видання "Слово і діло", частина з них стала результатом військових конфліктів, частина через економічні кризи, а деякі – були спричинені Організацією країн-експортерів нафти.

Як зазначає співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Маруніч, на ринок нафти перш за все впливає надлишок пропозиції над попитом, який зберігається вже близько двох років. Крім цього, США та Ірак продовжують нарощувати видобування "чорного золота"; крім цього, на ринку з'явився новий гравець — Іран, з якого зняли санкції. Ще однією причиною є сповільнення економіки Китаю.

Щодо впливу цін на нафту на економіку Росії, то, на думку Маруніча, він поки не є катастрофічним, адже коли світові ціни на нафту знову почнуть зростати, відновиться й економічне зростання Росії.

"Так, російська економіка постраждала, і куди більше постраждала від падіння цін на вуглеводні, ніж в цілому від санкцій Євросоюзу та США. Але нічого критичного в російській економіці не відбулося й слідом за відновленням цін на вуглеводні вона так само буде відновлюватися", – упевнений він.

Читайте також: Яка валюта за рік обвалилася найбільше (Інфографіка)