Про це йдеться урозслідуванні програми "Схеми", спільного проекту "Радіо Свобода" та каналу "UA:Перший".

"Якщо прослідкувати всі ті публікації і активність в пресі, ви побачите, що вся ця активність відбувається в червні–липні виключно, починаючи з 2007 року. Сьогодні ми теж маємо червень і теж маємо переддень сесії ЮНЕСКО. Чому ця активність не з’явилася вимку? А очевидно тому, що саме через місяць стартує передвиборча компанія на посаду директора Києво-Печерської лаври. І це велика політична передвиборча кампанія. На це так само треба зважати і дуже тверезо оцінювати все те, що з’являється у пресі", – заявила Тамара Мазур.

Посадовиця додала, що журналісти "нічого не розкрили, це інформація 2007 року".

Читайте також: Скандальні київські забудови: як розробляється план міста проти волі киян

Водночас у розслідуванні йшлося про нові об’єкти будівництва та перебудови на території Лаври протягом 2011 – 2017 років. Воно базувалося на матеріалах фотофіксації звільнених працівників Києво-Печерського заповідника цього періоду, зафіксованих відповідними актами.

Факт масштабної перебудови на території об’єкта Світової спадщини підтверджується і супутниковими знімками сервісу Google-Earth. Вони чітко встановлюють: тих будівель та добудованих мансардних поверхів, про які йдеться у розслідуванні, у 2007 році не було.

Читайте також: НАБУ відкрило справу проти Кличка після розслідування журналістів

У електронній базі документообігу Міністерства культури України є інформація про надання лише трьох дозволів на виконання реставраційних та будівельних робіт із 16 на території об’єкту Світової спадщини ЮНЕСКО "Київ: собор святої Софії та прилеглі чернечі будівлі, Києво-Печерська лавра".