Геннадій Гангал працює водолазом на одеському узбережжі півтора десятки років. За весь час врятував чимало життів. Розповідає, першими у групі ризику є нетверезі і діти.

Дитина буквально за 2-3 хвилини може втонути. Тільки втратив пильність, а він уже потонув. Тому найголовніше — це стежте за своїми дітьми,
— наголошує начальник водолазно-рятувального відділу Одеської міськради Геннадій Гангал.

Ще одна класична ситуація — необережна поведінка у човні.

Часто, аби врятувати людину, яка захлинулася, без медичного спецобладнання не обійтися. Та в одеських рятувальників воно з`явилося нещодавно і лише в єдиному екземплярі.

Ще на одеських пляжах є і юна зміна рятувальників. Дітлахів з малечку вчать плавати і надавати медичну допомогу. Наставник юних рятувальників — Олександр. Виховав не одну бригаду малюків. Переконує, в роботі із дітьми важлива практика і дружба з дорослими водолазами.

"Співпрацюємо з водолазно-рятувальною службою, вони нас дуже багато чому навчили. І ось хлопці збирають навколо себе дітей на пляжах і в ігровій формі показують якщо щось трапилося", — розповів керівник дитячої школи юного рятувальника Олександр Тишаєв.

Сезон купання в Одесі уже відкритий. То ж рятувальники напоготові. І закликають відпочивальників найперше самим дбати про себе і не нехтувати елементарними правилами безпеки.

Читайте також: Де можна купатися у Києві: список