І це в ті часи, коли світові столиці сперечаються між собою за першість, хизуючись своїми вражаючими хмарочосами, розвитком історичних атракцій та створеною кількістю бізнес хабів.

Досі, про все це киянам залишається лише мріяти. Хоча причина, через яку ми є лише захопленими свідками успіху інших, досить банальна – просте небажання в середині владних кабінетів.

Але при вірному підході до розбудови, місто перетвориться миттєво. А історію успіху ми можемо і запозичити. Наприклад, застосувати цільове розмежування районів столиці. Умовно розділити її на новий район з сучасними висотками, які зараз поодиноко розкидані де-не-де та створити такий собі прогресивний, сучасний центр. Район бізнесу, фінансів, стартапів та іншого. Тим самим забезпечити Києву новий імідж. Такий собі український Манхеттен. До речі, в Сполучених Штатах давно існує практика розділення цілих регіонів згідно з власним, притаманним лише їм профілем. Політичні, фінансові, технологічні та розважальні райони. Цей простий брендинг території вже давно приносить світову славу американським містам та виправдовує себе по всім показникам. То чому ж і нам не рівнятися на лідерів?

Ну, і звісно ж, історичний центр. Довести до ладу, підфарбувати та дати друге життя культурним надбанням нашого народу, які нищаться вже багато років без належної державної програми захисту.

Звичайно, нам важко сперечатися з Флоренцією, Римом чи Мадридом, які вже давно є "Мекками" архітектурного туризму. Але і Києву є чим поділитися зі світом, для цього необхідна лише яскрава обгортка, яка змогла б представити столицю у іншому світлі. Місто, в якому гармонійно поєднанні хмарочоси і старі церкви, дорогі готелі та історичні будівлі, модні ресторани та пам'ятки відомим діячам минулого.

Весь цей потенціал просто перед нами, а при вмілому та стратегічному плануванні має всі шанси на втілення. А головне, тільки від нас залежить чи стане Київ привабливим, комфортним та сучасним.

Читайте також: Колишні бізнес-партнери Фірташа продовжать скандальне будівництво "Сонячної Рів'єри"