Про це йдеться у резонансному розслідуванні Слідство.Інфо на 24 Каналі.

Раніше Порошенко заявив, що підписав договір про передачу своєї частки в Roshen у незалежний траст, який заснований на моделі "сліпого" трасту.

Журналісти звернулися до українського ТОВ "Авеллум партнерз", яка підтверджує, що компанія знає Петра Порошенка з 2012 року та задоволена співпрацею з ним.

Спершу тут здивувалися, але згодом разом з партнерами з ICU надали відповідь журналістам.

Слідство.Інфо заявляє, що по-перше, жодного трасту не існує – сліпого чи будь-якого іншого.

Коли Порошенко заявив, що підписав угоду про передачу туди своїх активів, то говорив неправду. Судячи з відповіді юристів, траст досі лишається наміром. Бо про нього говорять винятково у майбутньому часі,
— сказано у розслідуванні.

"Фактична передача активів у траст вимагає дотримання значної кількості юридичних формальностей. На даний момент юридичний радник забезпечує дотримання таких формальностей".

По-друге, Порошенко створив компанію на БВІ для того, щоб таки продати Roshen.

"Prime Asset Partners Limited було засновано влітку 2014-го року під час проведення корпоративної реструктуризації, яка була підготовчою стадією для подальшого продажу групи Roshen. (…) На практиці використання аналогічних структур є типовим для українського бізнесу (…) В цій структурі Prime Asset Partners Limited є виключно технічною компанією".

Юристи пояснюють: мовляв, в Україні так роблять усі. Тому й президент виводить свої активи в офшорну зону, де податок на продаж дорівнює 0%.

По-третє, юристи підтвердили, що Порошенко є єдиним акціонером офшору на БВІ та пояснили, що з ним буде далі.

"Частка у Roshen перейде у траст після завершення усіх юридичних формальностей".

"Любий Порошенко, "сліпий траст" існує лише в його фантазіях. У реальному житті президент створив компанію в офшорній зоні на Британських Віргінських островах, куди вивів активи Roshen, щоб не сплачувати в Україні податків з продажу. А обгортка у вигляді трасту мала б приховати весь процес. Очевидно, за задумом ніхто так і не мав дізнатися, який саме Roshen продають – український чи острівний", — сказано у розслідуванні.

Читайте також повну версію резонасного розслідування про офшорну компанію Президента

Розслідування журналістів базується на документах компанії Mossack Fonseca (Панама, БВІ), які отримало німецьке видання Süddeutsche Zeitung та поділилося з колегами з International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ) та OCCRP, українським партнером якої є "Слідство.Інфо".