Але не тільки впливає на ефективність роботи, але також застуджені люди заражають своїх колег. Адже інфекція поширюється на таких поверхнях, як робочі столи, дверні ручки, кнопки в ліфті, пише Daily Mail.

Медики заявляють, що приходити на роботу під час хвороби — це не героїзм, а егоїзм.

Щоб запобігти зараженню серед співробітників, експерти дають кілька корисних рекомендацій.

Сидіти вдома і видужувати

Якщо людина занедужала, спочатку потрібно вилікуватися, а потім йти на роботу. Інфекційні захворювання викликаються бактеріями або вірусами. Треба звернути увагу на симптоми. Коли організм намагається побороти хворобу, виникає чхання, кашель, блювання, діарея, головний біль, м'язова слабкість і лихоманка. Поки ці ознаки є, ходити на роботу не має сенсу.

Проте існують випадки, коли людина вже не відчуває ніяких з вищеперелічених симптомів, але інфекція в організмі ще залишається. Тому краще перестрахуватися і побути вдома ще кілька днів.



Якщо людина хвора на грип, вона може заражати інших протягом тижня.

Якщо відзначається норовірусна інфекція, потрібно посидіти вдома протягом двох днів після зникнення всіх симптомів.

При інфекціях дихальних шляхів на роботу виходити можна, після консультації лікаря.

При харчовому отруєнні треба відпочити протягом двох днів після зникнення ознак недуги.

Якщо все-таки вирішили прийти в офіс

Якщо сидіти вдома працівник не може, він повинен вжити всіх заходів, аби убезпечити від хвороби своїх колег. Одягайте медичну маску, мийте руки і вітайтеся зі співробітниками без рукостискань, протирайте телефони і клавіатуру антисептичними серветками.

Якщо застуду підчепив хтось із співробітників

Якщо у вашому офісі хто-небудь захворів, кожен співробітник ризикує заразитися. Уникайте доторків до свого обличчя. Чіпаючи такі речі, як телефонна трубка, ручка, олівець, поверхню столу, а потім торкаючись до свого обличчя, людина наражає підхопити хворобу.

Коли в просторі витають віруси, медики радять регулярно мити руки з милом.



Якщо треба відчинити двері, робіть це не за допомогою подушечок пальців, а за допомогою кісточок кулака.

Тоді пальці будуть забруднюватися менше, а значить, навіть якщо ви торкнетеся пальцями до очей та носа, ризик зараження буде мінімізований.