Кого не торкнеться четверта хвиля мобілізації, так це біженців. Бо вони втікачі. На вулицях Львова ця думка доволі популярна.

Та чи не "демонізують" люди переселенців. Ми поспілкувались з кількома чоловіками з Донецька, які живуть у Львові.

Чому б і ні, так якщо ми співаємо "ще не вмерла Укарїна, і душу й тіло ми положимо...", то треба відповідати за свої слова,
— каже переселенець Дмитро.

Та ніхто не кличе, в попередні хвилі мобілізацї жодному із їхніх знайомих переселнців не прийшло повістки.

У версію про те, що міноборони вважає переселенців "ненадійними" вірить і Дмитро. Адже його друга навіть добровольцем не брали у військо. А от психотерапевти запевнюють, таке узагальнення про нестійкі переконання переселенців поспішне. Все залежить від людей, адже багато львівян також у важкий час розважається в клубах і не хоче іти на війну.

Натомість представники міноборони кажуть, що жодних пільг переселенцям не даватимуть – призиватимуть всіх. За місцем реєстрації.

Якщо людина офіційно зареєстрована, вона являєтсья в тому числі і на обліку. Зрозуміло, що з кожним з них буде індивідуально проведена бесіда. Але нам зараз потрібні фахівці, потрібні нормальні адекватні люди,
— запевняють там.

Дані про військову спеціальність перселенців мають мати безпосередньо військкомати. А з шестисот чоловіків з Донбасу можуть мобілізувати лише сотню, тих, які мають відповідну спеціальність. Та чи призиватимуть і їх, покажуть наступні дні мобілізації. Адже і дійсно потрібні армії люди можуть відсиджуватись під приводом ненадійності.