Зокрема, Президент США Барак Обама підтримав чинну турецьку владу. Адже вона законно обрана. Позицію господаря Білого дому озвучив американський держсекретар.

"Вчора вночі у мене була розмова з Бараком Обамою. І ми дійшли згоди, що Сполучені Штати Америки однозначно і беззаперечно підтримують демократично-обрані політичні сили і тому ми на боці чинної турецької влади", – сказав держсекретар Туреччини Джон Керрі.

У схожому ключі висловився й український лідер. Президент Петро Порошенко наголосив, що базові принципи демократії потрібно поважати. Прокоментував ситуацію і свіжоспечений глава МЗС Великобританії Борис Джонсон.

Ми підтримуємо Туреччину і закликаємо усіх перш за все зберігати спокій та не допускати кровопролиття. У цих словах відлунює і послання мого турецького колеги Мевлюта Чавушоглу, з яким я розмовляв по телефону кілька годин тому,
– зазначив лідер МЗС Великобританії Борис Джонсон.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель теж заявила, що Берлін на боці тих, хто захищає демократію та верховенство права.

"Від імені уряду Німеччини я різко засуджую спробу турецьких військових повалити чинну владу. Люди мають право самі обирати, хто є їхнім лідером. Політичні зміни повинні відбуватися згідно з демократичними нормами. А танки на вулицях і повітряні рейди проти власного народу – це несправедливість", – сказала вона.

Голова Європейської Ради Дональд Туск закликав до відновлення конституційного порядку.

"Туреччина – ключовий партнер Європейського Союзу. ЄС цілком підтримує демократичний уряд, інституції у країні та верховенство закону. Масові вбивства у Ніцці, спроба державного перевороту у Туреччині показують наскільки важливим є діалог, взаємна повага і розуміння", – зазначив Туск.

Читайте також: В Туреччині можуть відновити смертну кару

Нагадаємо, ввечері 15 липня у Туреччині сталась спроба військового перевороту. Група військових Генштабу ЗС Туреччини оголосила про перехід влади в країні в їхні руки і про відсторонення від неї турецького керівництва.

На вулиці Анкари і Стамбула заколотники вивели танки, обстріляли будівлю парламенту, а також підняли в повітря вертольоти, з яких відкрили вогонь по людях.

Вранці 16 липня влада Туреччини оголосила, що переворот провалився – солдати-повстанці почали здаватись.

Прем'єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим заявив про затримання понад 2800 військовослужбовців за причетність до спроби державного перевороту в країні.