Про Крим останнім часом чиновники навіть не говорять. Схоже, в його повернення під юрисдикцію України вже й не вірять. На відміну від росіян. Бо Москва вже зараз робить усе, щоб цього не сталось.

Ірина Геращенко – уповноважена Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Проте навіть їй небагато відомо про президентський закон про реінтеграцію.

На сьогодні законопроект не подано, не зареєстровано до Верховної Ради. За моєю інформацією наступного тижня може відбутись засідання Ради безпеки і оборони, де буде розглянуто повний текст закону,
– сказала уповноважена з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

Після того, як голова РНБО Олександр Турчинов вперше заявив про перехід до іншого формату АТО, заговорили про "хорватський сценарій" вирішення конфлікту. Прем'єр-міністр Гройсман уточнив, що йдеться саме про невійськову частину.

Читайте також: Психолог вказала на негативну рису, яку Кремль насаджує кримчанам

Про досвід реінтеграції Сербської Країни. Але ж її, після 4-х років війни, Хорватія за три доби ліквідувала внаслідок військової спецоперації. Тому свої умови сепаратистам диктувала вона.

А отже, такий сценарій реінтеграції нам не підходить. Бо спецоперація – не по зубах. Та й піти на конфлікт з міжнародними партнерами, як це зробили хорвати – Україна не наважиться.

Говорити про "хорватський сценарій" – це є просто риторика. Не можна реінтегрувати території, які є окуповані. На жаль, цього статусу немає ані щодо Донецька, ані щодо Луганська,
– сказала експерт Майдану закордонних справ Олександр Хара.

Щодо Криму держава поки не пропонує жодних серйозних варіантів. Хоча глава Меджлісу, по сумісництву нардеп з президентської фракції, запропонував надати Криму статус національної автономії. Робоча група над цим працює.

Читайте також: Бойовики відмовляються звільняти з полону 39 українців через "військові злочини"

Тим часом, Москва не дрімає. В Крим вже переселили майже 300 тис росіян з центральних регіонів Федерації. Це вчетверо більше за кількість6 тих, хто після анексії поїхав на материкову Україну.

Приклад тільки в місті Севастополі: за рахунок керованої міграції приріст населення становить безпрецедентні 14% і така політика є ніщо іншим, як воєнним злочином. Правозахисні організації готують подання до міжнародного кримінального суду,
– пояснив юрист, громадський активіст Олександра Матвійчук.

Тож поки Україна придумає як повернути Крим, етнічний його склад суттєво зміниться. І тоді - хто б не проводив референдум – Москва матиме потрібну їй відповідь. А міжнародними судами, як засвідчує практика, Росію – не налякати.