Олександр Похиленко на виставці представив робота. Зібрав його з підручних матеріалів – модем, веб-камера, основа – дитяча іграшка на колесах. Через спеціальний сайт ним можна керувати з будь-якої точки планети. Коштує "розумна машина" лише 100 доларів. Юний винахідник каже – іноземні аналоги удесятеро дорожчі.

Читайте також: Харків'янка стала переможницею європейської олімпіади з математики

Микола Музиченко винайшов зарядний пристрій для ґаджетів, який працює від енергії полум'я. За цей винахід хлопець отримав срібну медаль на Міжнародній конференції молодих учених у Німеччині.

Шлях на міжнародну виставку був непростим. Авіакомпанія відмовлялася брати на борт літака винаходи школярів, мовляв, вони не сертифіковані і небезпечні.

"Кожен наш виріб перевірявся на кордоні маркерами на предмет чи є це небезпечний виріб, чи є в ньому якісь небезпечні речовини. І лише після того ми проходили контроль", – розповів керівник міжнародного відділу Малої академії наук Євген Кудрявець.

Після численних перевірок винаходи таки прибули в Німеччину. Там, 9 з 10-ти проектів школярів здобули медалі. За 8 років, що українська команда бере участь у Міжнародній конференції юних дослідників – це рекордна кількість нагород.

Правда чи вигадка? Пізнавальний тест про космос