Нинішня влада обіцяла нещадну боротьбу з найбагатшими олігархами країни. Програма деолігархізація мала б втілюватись в життя незалежно від того, як прізвище того чи іншого олігарха. Втім, обіцяний курс завернув у бік тотального саботажу.

І поки олігархи й надалі набивають собі кишені, простий люд платить за їхні борги.

Ігор Коломойський

Ігор Коломойський – входить до трійки найбагатших людей України. Його активи на сьогодні становлять 1,1 мільярда доларів. А втрата бодай гривні з капіталу виливається країні у величезні скандали.

Формально державі через НАК "Нафтогаз України" належить 50% акцій найбільшої нафтовидобувної компанії "Укрнафти", близько 40 % акцій у власності групи "Приват" Ігоря Коломойського. За даними німецького видання, 10 мільярдів гривень – це сума податкового боргу перед Україною компанії "Укнафта", яку Коломойський буквально "випотрошив" за 2015 рік.

Читайте також: Шикарні маєтки, авто та офшори: вражаюче розслідування про життя українських прокурорів

Вже зараз з впевненістю можна говорити,що борги компанії "Укрнафта" були створені Коломойським штучно. Фактично, це було реакцією Коломойського на неприйнятний для нього закон.

А от коли силовий сценарій відстояти "Укрнафту" не спрацював, Коломойський поспіхом почав виводити з підприємства мільярди гривень на кіпрські офшори. Таким чином, загалом було виведено близько 18 мільярдів гривень і в результаті компанія, коли прийшло до того, що треба платити податки в український бюджет, розвела руками.

Рінат Ахметов

Без скандалів та гучних заяв, але не менш зухвало вирішує проблеми із власними боргами Рінат Ахметов. Попри війну на Донбасі, яка трохи підкосила успішний бізнес олігарха, він досі упевнено тримається лідерських позицій і очолює рейтинг топ-багатіїв країни. А от за його рахунками платять прості українці.

Мільярдні кредити у російських банках, за рахунок яких Рінат Ахметов роками скуповував підприємства та розширював свій бізнес, врешті вилились українцям у тарифний зашморг.

Розквіт імперії Ахметова припав на роки владного тріумфу регіоналів. За 4 роки президентства Януковича, дорвавшись до годівниці, олігарх в рази розширив власну бізнес-імперію ДТЕК. Один за одним він скупив понад три десятки державних підприємств, отримавши суцільну монополію на вітчизняному ринку теплової енергетики.

Читайте також: Як олігархи знищили найприбутковіше підприємство на Львівщині

Енергетична монополія Ахметова – дорого коштувала державі. Адже розраховуватись за дорогі придбання з власного гаманця Ахметов не звик. На купівлю нових підприємств оформив на ДТЕК три мільярди доларів кредитів у російських банках.

Владу Януковича згодом повалили, але монополію Ахметова – ні. Більше того, теперішні постмайданівські високопосадовці пішли на зустріч олігарху і придумали схему, за якою український народ вже протягом півроку фактично виплачує борги олігарха.

Дмитро Фірташ

Хоч і за кордоном, хоч і в опалі, але впевнено продовжує вести свій бізнес в Україні Дмитро Фірташ. Так само він має мільярдні борги перед російськими кредиторами, але не поспішає платити за рахунками з власної кишені. Адже є український аграрій.

Близькі до Путіна банкіри передали в 2012 році Фірташу кредитних ліній на 11 мільярдів доларів. Саме за ці кошти олігарх купує домінуюче положення в хімічній і добривній промисловості України.

А коли час розплати настав, то Фірташ просто підвищив ціни на мінеральні добрива в Україні.

Читайте також: Як працюють "вишукані" схеми "титанового олігарха" Фірташа – розслідування ЦРУ

Від постійного зростання ціни на мінеральні добрива страждає не тільки дрібний український аграрій, але й вся сільськогосподарська галузь України загалом. Адже мінеральне добриво – це те, без чого аграрій не побачить свого врожаю.

Таким чином, маючи найродючіші в світі чорноземи, вигідне геополітичне розташування, договорняки олігархів з легкопідкупними українськими чиновниками просто забирають в нашої країни її аграрне майбутнє.