За шість років війни у Сирії хімічну зброю проти цивільних урядові сили застосовують вже не вперше. Величений скандал розгорівся ще у 2013-му році. Проте, тоді адміністрація Барака Обами жодних жорстких кроків у відповідь не робила. На застосування військової сили пішов лише Дональд Трамп.

Я наказав вдарити по авіабазі в Сирії, з якої провели хімічну атаку. Це необхідно було зробити в інтересах національної безпеки США, щоби стримати і попередити подальше використання смертельної хімічної зброї,
– заявив Президент США Дональд Трамп.

Такий крок Трампа – несподіваний. Адже до виборів він застерігав проти втягування США у сирійську війну. Заграючи з Путіним, він заявляв, що бомбитиме тільки ісламістів. Однак, зараз, схоже, Трамп скористався шансом підвищити свій рейтинг. Його рішення схвалили країни НАТО, зокрема, Британія, Франція і Туреччина. А також – Японія і Австралія, які не входять в альянс.

Адміністрацію президента Трампа варто більше оцінювати по вчинках, а не по заявах під час передвиборчих перегонів. У відповідь на масове вбивство у Сирії, в тому числі дітей, Білий дім вчинив правильно і ми повністю підтримуємо такий крок,
– сказав міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон.

Гостре незадоволення діями Трампа – окрім самого Башара Асада – висловили лише Росія та її спільник – Іран. У Москві ракетну атаку назвали актом агресії і вже погрожують прямими зіткненнями зі Сполученими Штатами.

Тим часом постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що тепер наші позиції у війні з Росією можуть зміцнитися. Він припускає, що готовність Трампа до різких дій означає для Києва "цілий спектр нових можливостей".

Читайте також: США, ударив по Сирии, растоптали и Россию