На самих роботах Фелікс Шаад приділив увагу людям, які живуть у зоні конфлікту, пише "Телекритика".

"Я вивчав, у яких умовах живуть люди, хто вони. Був серед звичайних людей і лікарів MSF у звичній для них обстановці. Люди звикли бачити драматичні картинки з Іраку, Сирії та інших зон конфлікту з усіма відповідними війні атрибутами. Та в цій роботі я хотів показати бекграунд", – розповів Фелікс Шаад.

Читайте також: Розтерзана Станиця Луганська: чим живе дорога життя для Луганщини

Він зазначає, що це не та війна, до якої усі звикли, і яку щодня бачать з екранів своїх моніторів.

Мені здається, що саме це найважче для людей. Тому що вони живуть, дні минають начебто спокійно, та несподівано у їхній будинок прилітає снаряд. І це триває і триває. І я не побачив в очах людей надії на те, що це зміниться,
– зазначив журналіст.

Репортаж Шаада в Tages-Anzeiger називається "Забуті" (Die Vergessenen). У підводці до карикатур написано про 4 млн людей, які опинилися в пастці, буферній зоні – "забуті і зраджені військовими начальниками, урядами і світом". Фелікс Шаад розповів про людей, які вже два роки сплять у підвалах, про волонтерів MSF, мобільні клініки, ліки та психологічну підтримку. Про літніх людей, які залишилися на цих територіях, тому що у них немає грошей виїхати і зняти квартиру в іншому місті і почати все спочатку. Про зниження інтересу й уваги до конфлікту на сході України та про 214 млн швейцарських франків, які потрібні для надання гуманітарної допомоги в східній частині України, та з яких ООН змогла зібрати поки лише 1,6%.