Найчастіше люди гинуть через недотримання правил безпеки на воді, наприклад, запливають за буйки. Часто неправильне поводження може привести до катастрофи, особливо, якщо людина напідпитку.

Раптова судома кінцівок чи запаморочення, і людину вже затягує під воду. Щоб врятували потопельника у рятувальників є 5-10 хвилин і в більшості випадків вони просто не встигають на допомогу.

Сьогодні в Україні вже втопилося більше трьохсот людей. Це дуже багато, тому що по всій Україні ще не сезон. Погода не сприяла тому, щоб люди виходили на водойми, проте вже маємо такі цифри,
— повідомила речник ГУ ДСНС у Києві Світлана Водолага.

Рятувальники попереджають, якщо ви побачили людину, яка тоне, не треба кидатись одразу на допомогу. Через паніку людина може втопити і себе, і свого рятівника.

Спершу треба оцінити власні сили. Підпливати треба обережно, впевнитись, що людина справді сама не може добратись до берега. Брати потрібно тільки зі спини і якщо людина спокійна. В крайньому випадку можна вдарити у ніс чи по голові, щоб людина знепритомніла.

Коли непритомна людина вже на берегу, потрібно пересвідчитись чи людина подає ознаки життя: перевірити пульс і дихання.

Читайте також: Шторм в Одесі ледь не потопив 44 людини

Перед тим як проводити реанімацію, перевірити чи у ротовій порожнині немає піску. Лежати людина повинна на спині. Вам потрібно стати навколішки рівно навпроти тулуба, її руку взяти під себе.

Схрестити пальці рук та покласти їх на грудну клітину, руки в ліктях повинні бути рівними. Якомога сильніше та різко тиснути на грудну клітину усім своїм корпусом. Так повторити 30 разів. Потім потрібно зробити постраждалому штучне дихання.

Такі маніпуляції потрібно проводити поки не приїде швидка допомога чи людина не прийде до тями.

Якщо людина опритомніла — її треба перевернути на бік, підклавши руку під голову. Так вода з легенів буде виходити краще. В такому положенні людину треба контролювати до прибуття лікарів.

Фото: Едуард Крижанівський (24 Канал)