До 60% розлучень припадає на молоді сім'ї. Серед пар, які живуть в громадянському шлюбі – статистика ще гірша. Через певний проміжок часу рано чи пізно розлучається близько 90% таких пар.

Пік розлучень припадає на перші роки подружнього життя. Особливо критичними є період від 3-х місяців до півтора року сімейного життя. Найчастіше серед причин розлучень є – алкоголізм когось із пари, раннє батьківство та фінансові проблеми. Також частими приводами для розриву подружніх стосунків бувають побут та інтимне життя.

Хороша комунікація – одна із основ шлюбу

Дослідження показують, що в успішних подружжях набагато більше позитивного, ніж негативного спілкування. Якщо у стосунках занадто багато критики, вимог, образ, недомовленостей, накопичення невдоволення і подібного негативу – будуть страждати обоє. Тому важлива насамперед комунікація. Адже байдужість до потреб іншого і концентрація лише на власних цілях є згубними для шлюбу.

Читайте також: День Валентина на самоті: як зберігати спокій і не зненавидіти весь світ

Наступний пункт може видатись очевидним, проте, як свідчить реальний стан справ у сім'ях чи парах і в ньому є суттєві проблеми. Отримувати задоволення від досягнень один одного і щиро захоплюватися цим. Парадоксально, та саме невміння щиро радіти за успіхи коханої людини, або навіть заздрити чи перешкоджати їй – не така вже й рідкість.

Компроміс і співпереживання – важливі засади успішного шлюбу

Іншою характеристикою їх – є співпереживання. Ви повинні зрозуміти точку зору іншої людини, поставивши себе на її місце. Люди більш схильні добре відчувати себе в шлюбі, якщо їхній партнер вміє співпереживати. Тому пам’ятайте, діалог ніхто не відміняв. Як і критику. Проте, критика завжди має бути конструктивною.

Коли дві людини щиро присвячують себе шлюбу, у них, значно більше шансів зберегти тривалі і теплі відносини. Це означає іноді жертвувати своїми власними уподобаннями на благо іншого. Проте, краще коли у вас вийде такі поступки вважати щирим безкорисним вчинком, аніж жертвою, за яку ви потім вимагатимете свої дивіденди у зворотньому напрямку, чим тільки погіршите взаємини.

Намагатись змінити партнера – погане рішення

Однією з найбільш основних характеристик здорового шлюбу є прийняття одне одного. Коли кожен з партнерів відчуває, що інша людина приймає його таким, як він є. Можливо, найважливішим компонентом успішного шлюбу, окрім, звичайно любові – є повага один до одного.

Варто пам’ятати – любов, як і все інше в житті – не стоїть на місці. На кожному новому етапі виникають нові потреби, а з ними і проблеми. Проте, значно легше їх долати разом, як спільники. Тоді такі проблеми перетворюються всього лиш на обставини, або й того краще взагалі на пригоди, які й формують вашу спільну пам’ять і пишуть історію саме вашого кохання.

Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.